Které jídlo (konkrétně Tebe) nabíjí a které zabíjí? Test, který dokáže změnit život

Jogurt, granola, semínka, čerstvé a sušené ovoce, med – příklad dietní, detoxikační a vegetariánské snídaně. Ale je to opravdu vhodné pro všechny? Například pro mě jedna složka ne.
- Reklama -

Pamatujete na den, kdy jste zásadně a pozitivně změnili svůj život?

Nebo na svůj Den D teprve čekáte?

Povím Vám o tom svém. Týká se zásadní a pozitivní změny hodnoty, ze které vyplývá všechno pro mě důležité – změny zdraví.

Část 1: Kdybyste zítra zemřel, nikdo se nemůže divit…

Před mnoha lety u mě lékaři zjistili tři výrazné problémy: přestresovanost, z toho plynoucí potřebu konzumace rychlé energie/rychlých cukrů, z toho plynoucí nadváhu, z toho plynoucí pasivitu a s nedostatkem pohybu nedostatek serotoninu v těle, z toho plynoucí pocity životní nespokojenosti, neštěstí, přecitlivělosti a… spirála se tím uzavře… sklonu k ještě větší přestresovanosti.

Konkrétní fatální zdravotní dopad se jmenoval viscerální tuk. To je tuk, který zvenčí není moc vidět. Rozrůstá se mezi orgány v dutině břišní, tlačí na ně a proniká do nich. Moje hodnota v době měření převyšovala o 30 procent kritickou míru. „Kdybyste zítra zemřel na infarkt nebo mrtvici, nikdo by se nemohl divit,“ zněla věta, která mě měla přimět jednat. Jenže JAK?

Když jste přestresovaní, psycholog Vám řekne: „Odejděte z prostředí, které Vás stresuje.“ A když to není možné, následně Vám psychiatr řekne: „Tady máte pilulky, budete apatický, nebudete si stres tolik uvědomovat.“ (Ale nesmíte přestat užívat.)

Ano, obojí jsem mohl udělat, jenže můj problém by ani jedno nevyřešilo. Víte, proč? Protože bych tím nevyřešil příčinu, ale jen následek.

Část 2: Proč zatéká do lodi?

Existují lékaři, kteří vidí ještě třetí cestu. Ne utéct, ne otupět, ale – naopak čelit problému a PORAZIT ho.

Jsou to zvláštní lékaři. Tvrdí například, že nachlazení nezpůsobuje chlad. Třeskutým mrazům – argumentují – jsme totiž vystaveni VŠICHNI, tak proč tedy VŠICHNI neonemocníme? Podle těchto lékařů prvotní příčinou nachlazení není chlad ani žádné jiné VNĚJŠÍ důvody, ale náš vlastní nedostatek energie, schopnosti se dostatečně bránit. Ostatně, lékaři pro to používají jeden odborný pojem: slabá imunita.

Lodě nepotápí voda, která je KOLEM nich, ale která pronikne DO nich.

Z magazínu FC ten příklad znáte: Jen si vybavme lodě. Všechny na moři obklopuje voda, ale – všechny se nepotápějí. Potápějí se pouze ty, do kterých voda pronikne. Prvotní příčinou potopení lodi tedy není voda kolem lodi, ba ani voda uvnitř lodi (ta je až důsledkem), ale – ano, praskliny v trupu lodi.

Existují tedy lékaři, kteří řeší primárně následek (CO s vodou, která pronikla do potápějící se lodi). A pak lékaři, o kterých Vám povím dnes – ti, kteří řeší primárně příčinu (KDE jsou praskliny v trupu a JAK je zacelit). Ti druzí mě zachránili. Protože bez zacelených prasklin bych byl možná doživotně odsouzen k tomu stres, který do mě proniká, pouze odčerpávat.

JAK mi tito lékaři pomohli najít prasklinky a JAK jsem je zacelil?

Budete se divit, JAK je to snadné…

Otočte, prosím, na 2. stránku.