Vytahovač a Couval aneb Proč ten, kdo Tě z pekla vytáhne do nebe, pak couvne

Konečně! Taková změna v Tvém životě! Dokonalý náhradník. To bude partner!
- Reklama 4 -

Pátek je dnem mých Setkání se čtenáři. Příběh, který Vám dnes povím, může prožít každý, kdo má dlouhodobý vztah. Příběh o cestě z pekla do nebe a z nebe do pekla.

1. fáze: Pan Odcizený

Její manželství se za dlouhé roky změnilo ve stereotyp, automatismus, zvyk. Co je samozřejmé, o to nemusíte usilovat. „Manžel si mě přestal vážit, projevovat mi lásku, a tím i on pro mě ztratil přitažlivost. Odcizili jsme se – oba.“

2. fáze: Pan Vytahovač

Jí pak do cesty vstoupil pan Vytahovač. VYTÁHL ji z nefunkčního vztahu tím, že se sám VYTAHOVAL. Ženě dával přesně to, co jí scházelo. Byl pozorný, milující, přitažlivý. Rozhodnutí jejího srdce i rozumu bylo jednomyslné: „Odejdi od manžela k Vytahovači, budeš šťastná.“

Jenže Vytahovač tohle nechtěl. Nestál o vážný vztah. Proč by měl být králem jen pro jednu ženu, když může dennně slýchat pochvaly z více stran? Proč by už nikdy neměl mít na výběr, když si takto může každý večer vybrat jinou, a každá je z něj, Vytahovače, nadšená? Proč by se měl časem stát také panem Samozřejmým, Nudným a Nepřitažlivým, když takto je a dlouhé roky může být král?

3. fáze: Pan Couval

„Tohle ne,“ řekl jí muž, který se z Vytahovače stal Couvalem, „ale na něžnosti se můžeme scházet klidně obden!“

Žena se ocitla v hrozivém pádu mezi dvěma muži – manželem a Couvalem. Byl to paradox. S pomocnou rukou totiž přispěchal manžel. V mezidobí, kdy se na veškeré všední starosti ocitl sám, si uvědomil, o co v ženě přišel. Opět si jí vážil, projevoval jí lásku, čím více se mu vzdálila, tím více pro něj byla přitažlivá… Jenže on pro ni ne.

Jeho podanou ruku odmítla. V srdci měla zaklíněného Vytahovače a v hlavě otázky: Proč? Proč ve mně nechal propuknout takové city a pak odešel? Proč mi předem nepřiznal, že o nic vážného nestojí, a přitom se tvářil jako doživotní spasitel? Proč mi způsobil ještě větší bolest než apatický manžel? A hlavně: Jak se zbavit té ohromné lásky k němu?

„Víte,“ ušklíbla se na zahrádce pod temně zachmuřeným nebem, „Vy jste napsal knihu 100 nejkratších cest k Tobě, ale já bych potřebovala naopak ,100 nejkratších cest OD TEBE‘.“

Usmál jsem se a přečetl jí kousek, který se jí přesně týkal, protože kniha je ve skutečnosti i o nejkratší cestě k sobě samému. A to ona potřebovala – uvědomit si, co je pro ni v této chvíli opravdu důležité.

Nuda ve dvou. „Kdy už to pojede? Kdy se v našem životě konečně něco začne dít?“

Na svých cestách potkávám mnoho vztahů, které uvadají pouze vinou stereotypu. Jak se nudí, rozhlížejí se a mají pocit, že všichni kolem jsou barvitější, zajímavější, přitažlivější, zatímco se svým protějškem si už vše zajímavé sdělili, prožili.

Vytahovač jim znovu umožní poznat nebe. Už ho nechtějí ztratit! Jak ho přesvědčit? Má smysl čekat, že si to Couval rozmyslí? Copak mu nedojde, do jaké situace nás přivedl? Copak to takhle musí skončit?

Jak zní moje doporučení? Jakých 5 kroků udělat?

Otočte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama 5 -