7 otázek, které si musíš položit, pokud OPRAVDU chceš dostat to, co si přeješ

Myslíš, že to samo přejde? A proč chceš v těch negativních emocích zůstávat déle a pasivně?
- Reklama 4 -

V tomto týdnu jste hojně reagovali na článek Na co myslíš, to se uskutečňuje aneb Jak funguje vizualizace. Také jste se ale ptali: Jak překonat nevíru? Jak přemoci strach, že když něco hodně chci, nedosáhnu toho, a o to zklamanější pak budu?

Mohu Vám sdělit své životní motto? Udělej to, čeho se bojíš, a v tu chvíli strach nad Tebou ztratí sílu.

Kdo čte můj magazín FC, ví, že cestu k jakémukoli snu nebo cíli si představuji jako jízdu vlakem, kdy se první zastávka jmenuje Strach. Strach ze svého snu nebo cíle.

Lidé nedosahují svých snů nebo cílů ne proto, že by toho nebyli schopni – vždyť každý máme schopnost dělat chyby, a chybami se učíme, postupujeme k úspěchu. Lidé JSOU schopni, ale to, co je brzdí a je jejich největším nepřítelem, je jejich mysl. Pochybnost, nejistota, pocit, že „to nedokážou“, že „pro to nejsou zrozeni“, že „nejsou dost dobří“. Každého tohle může napadnout, ale to, že nás něco napadne, ještě neznamená, že tomu musíme uvěřit.

O bubákovi

Móhandas Karamčand Gándhí, vůdce indického hnutí za nezávislost a stoupenec takzvané satjágrahy (nenásilného odporu), říkal: „Udělat to, čeho se bojíme, je prvním krokem k úspěchu.“ Podívat se na bubáka, který nás ve tmě děsí, to znamená rozsvítit si, znamená zbavit se ho. Toto je důležité uvědomění, které v životě pomohlo mnoha lidem a pro které byl Gándhí ve světě nazýván Mahátma, v překladu Velký duch.

Tomu, jak překonat své slabosti a stíny své minulosti, věnuji celé aktuální vydání magazínu FC, zaměřené na stavbu „mostu přes minulost“. Každý takové slabosti máme – v hlavě. A ne náhodou. V naší hlavě totiž začíná i končí podstata úspěchu.

Neuvěřit v sebe je tak snadné. Práce pro slabé.

Nevěřit v úspěch je snadné. Máloco je snazší než negativita. V životě však platí, že kdo není schopen změnit své myšlení, není schopen změnit prakticky nic.

To, jak myslíme, totiž přímo ovlivňuje to, co děláme. A to, co děláme, přímo ovlivňuje to, čeho dosahujeme. Já to v magazínu FC zjednodušuji takto: Pozitivní myšlenky vedou k pozitivním činům a pozitivní činy k pozitivním výsledkům.

Každý z nás je vybaven myšlením.

Každý z nás je tedy opatřen schopností vytvářet správné činy a správné výsledky.

Každý z nás je schopen jít tam, kam se rozhodne – za tím, co je pro něj důležité.

Já vím, že v první chvíli žádnou cestu nevidíme. Připadáme si jako v setmělém tunelu. Já teď do toho tunelu s Vámi půjdu. Ne, nedržte se mě za ruku, já Vás nepovedu. Chci, abyste šli sami. Abyste pochopili, že toho jste schopni a že to zvládnete.

Co udělám, je to, že Vám budu postupně přisvěcovat na cestu. Jak se to dělá? Já to udělám sedmi otázkami, které Vám postupně položím. Odpovědi máte v hlavě. Možná jsou někde zasuté pod vrstvou balastu, ale jsou tam. Spolu je najdeme.

Jste připraveni překonat svůj strach?

Pokud ano, jdeme na to. Neváhejte, v ten okamžik strach ztratí sílu…

Otočte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama 5 -