7 časovaných bomb ve vztahu: Co zavání průšvihem už na první schůzce

To je zvláštní, že mě ten člověk už nezajímá... že se mi chce být s tímhle jiným, který je tak zábavný a píše si jen se mnouM?
- Reklama 4 -

Rád investuji do akcií. Snažím se mít trpělivost, ale také zbytečně nemarnit čas. Máte to podobně, pokud využíváte svátečního období k hledání nového partnera?

Když se mě přátelé-začínající investoři ptají: Jak poznáš tu správnou akcii, která poroste na hodnotě?, připomínají mi nováčky na naší specifické seznamce WithYou.cz, kteří se zajímají: Jak poznat správného partnera, do kterého stojí za to investovat čas a energii? Jak vypadá ten, u kterého už při první konverzaci nebo schůzce vím, že to bude spíše promarněný čas? Jak předem poznat špatnou investici?

Ve své nové knize PROTOŽE se zabývám i tím, jaké chyby dělají lidé, kterým se zdá, že na seznamkách jsou „stále stejné typy“. Nejsou. Každý člověk je jiný. Vzorce chování lze však vysledovat už dopředu. V tomto článku se tedy budu zabývat časovanými náložemi, které tikají hned na první schůzce. Nepřehlížejme je. Neutěšujme se tím, že stále nevybuchují. Čím později se to stane, tím více času přijde vniveč.

Neutíkejme hned. Prověřme situaci. Možná to jsou jen plané signály a druhý to opravdu myslí se vztahem vážně. Možná jen nasadil nevhodnou masku, aby na nás více zapůsobil, a přestal být tak sám sebou. Co by nás ale rozhodně mělo varovat?

1. signál: Spěchá za výsledkem.

Truhláři vědí, že kdo tlačí na pilu, paradoxně zhoršuje výsledek. Pila se kousne, dřevo zaklíží. Je zbytečné spěchat. Není kam. Věci nestojí, čas neustále plyne. Život je změna. Každé zrání má svůj správný čas. I u vztahu.

Někteří lidé jsou ale bohužel tak posedlí rychlým ziskem a šťastnými konci, že zapomínají na podstatu cesty. Chvátají honem zdolat horu, ale nedochází jim, že na žádný vrchol nevede cesta po rovině. Čím přímější cestu vzhůru zvolíme, tím je náročnější i riskantnější.

Jak píšu v nové knize PROTOŽE, moudrého člověka charakterizuje trpělivost, když ještě nemá to, co si přeje, a pokora, když už to má. Šťastným ho nedělá dosažený cíl, ale už cesta. Ví, že štěstí není něco, co přichází v budoucnu. Štěstí je okamžitý prožitek. Teď hned můžeme být vděčni už za to, že nám někdo věnuje svůj čas, chce s námi budovat, pomáhat nám s překonáváním překážek. Úspěšného běžce nedělá cílová páska, ale pokroky během závodu. Každý posun mu dává důvod cítit se silnější a šťastný.

Vztah je jako procházka krajem. Za každým horizontem je kam pokračovat. Země je kulatá právě proto, aby člověk nikdy nedošel na konec. Ani vztah nemusí mít šťastný konec, protože ty nejkrásnější vztahy nemají žádný konec.

Už vykročení na cestu takového vztahu je odměnou a člověka naplňuje. Šťastným nemusí být AŽ, ale každý den. Pokud druhý v nás nevidí splněnou touhu právě teď, pak ji v nás patrně neuvidí nikdy. Nejsme-li jeho cesta, nebudeme ani jeho cíl.

2. signál: Neřeší své problémy.

Něco mu chybí a viní z toho druhé. Očekává, že oni to spraví. Spoléhá na náhodu. Hledá silného partnera, který by ho nosil, protože sám nechce chodit, funguje v módu oběti.

Možná to není špatný člověk, ale rozhodně je špatný do páru. Každý má problémy, ale neměl by hledat někoho, kdo je za něj vyřešit, ale někoho, po jehož boku bude mít větší energii je řešit.

Každý je schopen řešit své problémy sám. Ostatně, to je jediný způsob, jak může nabýt zkušenost a zvýšit své sebevědomí, protože si uvědomí, že to sám dokáže. Partner může být oporou, průvodcem, vrbou ochotnou naslouchat. Podržet druhého tam, kde sám ztrácí víru, naději, odvahu.

Cítí-li se však prázdně, my ho nemůžeme naplnit. Negativita není způsobena něčím zvenku. Negativita je osobní postoj. Negativita je záporná energie. Pokud je takové energie člověk plný, nelze do něj napěchovat pozitivní energii. Nejprve musí vypustit tu špatnou. Tedy nechat se inspirovat, aby přehodnotil svůj přístup a přijal osobní odpovědnost za své problémy a situaci.

Ostatně, takový člověk je schopen později podržet i nás. Svým příkladem, svou motivací, které věříme, protože on to dokázal. Proč bychom to nedokázali my?

Negativita je jako smrad. Rozpíná se. Po boku negativního člověka se nakonec může obrátit i proti nám.

Co má špatný partner společného s mobilním telefonem?

Obraťte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama 5 -