Vyrazily kolem světa a ptají se: Proč se Vy bojíte svých snů?

- Reklama 4 -

Vzkaz

Je-li někdo v něčem první, je vždycky zajímavý. Proč se tedy bojíme být první?

Má nabídky být koučkou, reklamní tváří, investoři ji tlačí do unikátní cestovní kanceláře pro ty, kdo chtějí překonat sami sebe.

Bojí se jí politici, protože na vlastní oči viděla jiný svět, než jak ho oni v televizi popisují. „Pochopila jsem, co s lidmi dělají hlavní mediální společnosti, kolik lží způsobuje, že lidé se bojí vyjít ze svých obývacích pokojů a s očima přilepenýma na televizní obrazovku žijí pouze tím, jak hrozný je svět a který politik by je mohl zachránit,“ říká. „I já jsem odlétala hlavně na Blízký východ s takovým strachem, tolika předsudky a takovou nenávistí, ale nic nemohlo být vzdálenější pravdě než politické zpravodajství. Ať si každý položí otázku: Cui bono? Komu to slouží?

Ale o těchto záležitostech až v magazínu FC

Kdo by nechtěl potkat dámu, která si stanovila takový cíl. Jedna z velkých večeří, jejímž byla hostem.

Na každou zemi měla dva až pět dní. Zdržela se podle toho, jak jí země přišla odlišná oproti Americe. I Českou republikou tedy víceméně profrčela. „Nejdéle jsem zůstávala tam, kde se žilo jinak; tam jsem nejvíce čerpala odlišné pohledy na život; tam jsem se nejvíce učila.“

Dnes už ani její rodiče nepochybují, že ten nápad byl dar.

Co jste za posledních osmnáct měsíců zažili Vy?

„Vystoupit ze zóny pohodlí, a naopak se naučit cítit komfortně v neznámém. Svět mě odměnil, protože čím více jsem se o něm dozvídala, tím blíže jsem začala být pokoře a respektování jiných lidí. Cestovat by skutečně měli všichni lidé. Protože by se přestali bát světa, života i sami sebe. Uviděli by své problémy z úplně jiné perspektivy a jsem si jista, že by začali opravdu žít.“

O tom, co ji naučily těžké situace a proplakané noci, nebo jak se naučila spoléhat sama na sebe a jaké poklady v sobě nalezla, čtěte v příštím vydání magazínu FC. Objednat ho lze jedině zde.

Upozorňujeme, že aktuální vydání magazínu FC se blíží vyprodání, stejně tak i rezervovaná kapacita toho příštího. Vydání pro lidi, kteří se chtějí přestat bát života, vychází 26. ledna.

© Petr Casanova, celé portfolio autora včetně knih je zde

© Foto: Cassandra De Pecol, Expedition196.com

- Reklama 5 -