Jak poznat soulmate aneb 7 znaků, které přečteš duší, ne očima

Oči Ti pomáhají zorientovat se v hmotném světě. V citovém je můžeš zavřít. O to lépe se budeš soustředit na to, co Ti říká cit. O to spíše poznáš spřízněnou duši, kterou jsi měl celou dobu na očích.
- Reklama -
Soulmate (čti soulmejt) = spřízněná duše. Poprvé použito Platonem

V restauraci u protějších stolů seděly dva páry. Oba tiše.

Mladší pár měl oči jen pro sebe. Muž ze staršího páru vzal svou ženu za ruku, pokynul neznatelně bradou k mladšímu páru a diskrétně zašeptal: „Pamatuješ, když jsme byli jako oni?“

Ženě úsměvem vyskočily koutky rtů nahoru a přikývla.

V tom do sálu restaurace vjel smetanový poschoďový dort s číslem 50 a starší pár přijímal od personálu gratulace k partnerskému jubileu.

Procitl i mladší pár. On pochopil, proč se jí lesknou oči. „Nemůžu se dočkat, až budeme jako oni.“

V té restauraci jsem čekal na dva čtenáře svého magazínu FC.

První, muž, před lety věřil, že našel lásku na celý život. Nikdy předtím neměl takový pocit. To musel být osud…

Vzali se, měli děti. Ano, přicházely problémy, ale on věděl, že ty přece patří k lásce…

Jenže pak… Objevila se ONA. Žena úplně jiná, opačná než manželka, která mu ve světle nové tváře a postavy připadala naopak už nějak okoukaná, nezáživná, zbytečná.

„Mám utéct k NÍ?“ ptal se mě. Jestliže mu nějaká žena dala tak silný pocit, že je ta pravá, pravější než ta původně pravá, to přece už musí být soulmate! – uvažoval.

Druhým, na koho jsem čekal, byla žena, uvízlá polovinu života ve špatném vztahu. Roky to věděla, jen čekala na takzvanou „správnou chvíli“, kdy odejít.

Až dítě nebude tak malé…

Až tedy vyroste i to druhé…

Až se obě dostanou na školu…

Až si najdou práci…

Samé až, až, až…

Až si najednou uvědomila věk, v jakém už není tak snadné začít znovu. Copak TEĎ může odejít?

„Žádnou soulmate jsem doposud nepoznala. Co když jsou to jen povídačky a žádná nikde ani není? Co když i špatný partner je to nejlepší, co mě může potkat? Co když nakonec skončím – jej, to strašné slovo… – sama?“ pálila do mě svými domněnkami.

Ach, jak těm, kteří se rozhodují rozumem, vysvětlit to, co lze pochopit jedině srdcem?

Když otevřeš oči…

Rozhlédni se. Vidíš párový svět. Dvě máme oči, uši, nosní dírky, ruce, nohy… i mozek a srdce jsou na dvě půlky. Jistěže i duše má svou spřízněnou polovinu.

Už čtyři sta let před naším letopočtem o takzvané „soulmate“ psal Platon. Vysvětloval, že dávní lidé měli původně čtyři paže, čtyři nohy a hlavu s dvěma obličeji. Bůh je rozpůlil, aby zasvětili život hledání – ČEHOSI, co nedokážou pojmenovat, ale co vycítí, když TO potkají.

Nevycítí to však běžnými smysly. Zrakem, sluchem, čichem, chutí ani hmatem. Musejí zapojit to, co v normálním životě použít zapomínají – duši.

Tím Bohové, podle Platona, zajistili, aby lidé nikdy nepohrdli svou duší. Životním radarem, který nejen v lásce budou potřebovat.

Když zavřeš oči…

Jak „vidět“ duší? A jak jí uvěřit, když jsme zvyklí nevěřit ničemu, co nevidíme očima?

Je to někdy legrace, jak lidé o své intuici pochybují. Jak se snaží posuzovat lásku myslí nebo zrakem. A přitom spřízněná duše se pozná jinak.

Jak píšu ve svých knihách, už když ji potkáte, je jiná než všechny ostatní. Tak zvláštní tím, že…

Může Vám dlouze vyprávět, a přitom Vás nenudí. Může s Vámi sdílet svá trápení, obavy a chyby, a Vy ji nesoudíte. Může Vám svěřovat své úspěchy, a Vy jí nezávidíte, protože jí přejete.

To všechno proto, že to není nikdo cizí. Jste to „Vy“.

Vejde Vám do života a Vy v té chvíli VÍTE, že ji nebudete schopni nahradit.

Jako by byla zámek a Vy klíč. A jediné, co Vás napadne, je: „Tak to jsi Ty, na koho jsem celou dobu čekal…“

Ne dvě duše v jednom vztahu, ale jedna duše ve dvou lidech

Jak se sžíváte, chápete, že před sebou nemůžete mít žádná tajemství, protože jste beztak zámek a klíč – navzájem stále odemčeni.

Můžete ukázat celé své Já a druhému to nevadí. Naopak, je šťastný, když jste sami sebou. Poprvé cítíte, jaké to je být milován za to, že KDO jste, ne za to, kým předstíráte, že jste.

Čím déle, tím více nabýváte podezření, že nejste dvě duše tvořící jeden vztah, ale že Váš vztah je tvořen jedinou duší ve dvou tělech.

Splýváte. Druhý při Vás stojí a Vy při něm, ať procházíte čímkoli. Dokonce si rozumíte i v tichu. Nepotřebujete mluvit ústy. Protože konečně chápete, že osudový vztah není jen o slovech. Je o propojení bytostí, které si rozumí mnohem více tehdy, když komunikují duší, myslí, srdcem.

Láska pro Vás přestává být stavem, kdy dokážete vyjmenovat tisíc důvodů, proč druhého milujete. A začíná být stavem, kdy nejste schopni nalézt jediné slovo, kterými byste popsali, co skutečně cítíte.

To je soulmate. Jin k Vašemu Jang, který nesmíte nechat odejít, protože bez něj byste nebyli kompletní. Osoba, která kdyby se stala nejlepším přítelem, pocítíte to jako ztrátu.

Soulmate je víc než nejlepší přítel.

Jak se hledá?

Otočte, prosím, na 2. stránku.