Jak najít nejlepšího přítele v sobě: 6 přísah, které složme před zrcadlem

Hledáte, na koho se spolehnout? Proč se ohlížíte všude kolem a nevidíte přítele, který je blíže, než si myslíte?
- Reklama -5

Chci být šťastný. Úspěšný. Vyrovnaný…

Chci mít tohle a dosáhnout tamtoho…

Chci se moci spolehnout na tohoto člověka…

Chci, aby mě měl někdo rád…

Taková přání mi často svěřujete. A ptáte se: Jak toho docílit?

Tolik lidí se trápí jen proto, že se příliš rozhlíží, příliš poměřuje, příliš hledá předmět štěstí, úspěchu nebo vyrovnanosti někde kolem sebe. A přitom každé štěstí, úspěch a vyrovnanost začínají v nás.

Ano, tak nadosah jsou. Stačí jinak přistupovat ne k okolí, ale v první řadě k sobě.

Jak píšu v magazínu FC, kdykoli hledáme řešení svých problémů jinde než v sobě, život si automaticky ztěžujeme. Stáváme se závislými na někom jiném – na jeho pochválení, uznání, pomoci, podpoře, lásce, slovu, činu. Hledáme přátele všude kolem, a zapomínáme být nejlepším přítelem sami sobě.

Napadlo Vás mít na Facebooku v Přátelích i sebe?

Napadlo Vás při pohledu do zrcadla, že „ten tam“ je jediný člověk, který s Vámi stoprocentně bude až do posledního dne a nikdy Vás neopustí?

Jak se stát vlastně nejlepším přítelem sám sobě?

Není to těžké. Postačí 6 afirmací. 6 pozitivních přísah, které si budeme připomínat nejlépe každé ráno po probuzení nebo každou noc před usnutím.

Je to jen 40 slov, které se snažme procítit a uvědomit si, jakou energii skrývají. Nechme je rezonovat v tom nejkrásnějším chrámu, kterým je naše mysl.

Ty afirmace Vám nyní postupně řeknu a vysvětlím, proč jsou tak důležité. Pokud si je zapamatujete, zvláštní účinek mají řečené „z očí do očí“ před zrcadlem.

Opakujte, prosím, po mně: Slibuji, že…

modlitba-muze

1. „Nebudu minulost používat proti sobě.“

Proč? Všechny chyby, slabosti, lítosti, neúspěchy nás buď posouvají, pokud jsme ochotni se učit, nebo zraňují, pokud nejsme ochotni se učit.

Minulost je náš vrchní lektor. Nevyčítejme si žádná stará rozhodnutí. Jednak je není možné vrátit ani změnit a jednak se všichni v každé době snažíme dělat to nejlepší, co umíme – se znalostmi, dovednostmi a zkušenostmi, které v té době máme.

Jasně, kdybychom stejné možnosti měli dnes, když jsme již jinak vybaveni, rozhodneme se jinak. Ale to jen proto, že zkušenosti, které jsme v mezidobí nabrali, nám umožnily dozrát a vyrůst.

Zpětně si vždycky připadáme jako naivní a hloupí. To je dobře. Alespoň si můžeme uvědomit, jak moc jsme od té doby pokročili. Proto nepoužívejme minulost proti sobě. Naopak jí děkujme za to, že nás naučila rozhodovat se jinak.

Jaké závažné přísahy nám mohou pomoci na vztahových křižovatkách?

Otočte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama -