Jak najít nejlepšího přítele v sobě: 6 přísah, které složme před zrcadlem

Hledáte, na koho se spolehnout? Proč se ohlížíte všude kolem a nevidíte přítele, který je blíže, než si myslíte?

Je to přesně rok, co mi několikrát cinknul Messenger a já od několika lidí četl jedinou otázku: Jak mám příští rok proměnit ve svůj nejlepší?

A připojili svůj osobní příběh plný těžkostí, zklamání, demotivace.

Byl Silvestr a já všechny požádal, aby mi odpověděli na jediné: V co věříte?

První odepsal: V Boha – v něco, co řídí moje kroky.

Druhý: V osud – ať udělám cokoli, nebo neudělám nic, má to tak být.

Třetí: V peníze.

Čtvrtý… no, zkrátím to. Každý věřil v něco jiného, ale všichni v něco, co mělo být někde kolem nich. Nikdo nenapsal: Věřím v sebe.

Přitom jakmile v těžkých chvílích nehledáme nejlepšího přítele někde kolem, ale přímo v sobě, život se stává jednodušším. Tak proč si ho ztěžujeme?

Jak píšu v magazínu FC, abychom překonali peklo, které prožíváme, stačí se hnout z místa, které nás pekelně pálí. Když si budeme věřit, můžeme se postavit každé nepříjemnosti, vracet se na bojiště, kde jsme předtím neuspěli, a zkoušet to znovu a tvrději. Můžeme se začít usmívat, a to tehdy, kdy úsměv nevyjadřuje, jak moc jsme veselí, ale jak moc jsme silní. Můžeme si kdykoli dát závazek a dodržet ho. K tomu všemu si ale potřebujeme nejprve věřit. Uvědomit si, že svůj život máme ve své režii.

Následující mantry si můžeme připomínat každé ráno po probuzení či každý večer před usnutím. Jejich účinek zesiluje, pokud rezonují v tichu našeho vnitřního chrámu a když se soustředíme na každé z následujících 41 slov.

modlitba-muze

Opakujte, prosím, po mně:

Slibuji, že…

1. „Nebudu minulost používat proti sobě.“

Proč? Všechny chyby, slabosti, lítosti, neúspěchy nás buď posouvají, pokud jsme ochotni se učit, nebo zraňují, pokud nejsme ochotni se učit.

Minulost je náš vrchní lektor. Nevyčítejme si žádná stará rozhodnutí. Jednak je není možné vrátit ani změnit a jednak se všichni v každé době snažíme dělat to nejlepší, co umíme – se znalostmi, dovednostmi a zkušenostmi, které v té době máme.

Jasně, kdybychom stejné možnosti měli dnes, když jsme již jinak vybaveni, rozhodneme se jinak. Ale to jen proto, že zkušenosti, které jsme v mezidobí nabrali, nám umožnily dozrát a vyrůst.

Zpětně si vždycky připadáme jako naivní a hloupí. To je dobře. Alespoň si můžeme uvědomit, jak moc jsme od té doby pokročili. Proto nepoužívejme minulost proti sobě. Naopak jí děkujme za to, že nás naučila rozhodovat se jinak.

Jaké závažné přísahy nám mohou pomoci na vztahových křižovatkách?

Otočte, prosím, na 2. stránku.