Proč se věrnost ženy pozná, když muž nemá nic, a věrnost muže, když má vše

- Reklama -

Není pravda, že peníze kazí charakter. Peníze ukazují charakter.

Jsou to čertovy obrázky, které mají dvě kouzla: 1) snáze uskutečňují sny, 2) dávají člověku moc. Nicméně peníze ještě nikdy nerozbily vztah. Rozbil ho vždycky člověk.

Sešly se mi teď dva případy a oba začínaly stejně: On a ona nic neměli.

Žena A ovšem ve svém zaměstnání poznala muže, který už NĚCO měl – peníze a tudíž více možností, jak být galantní. Luxusní dárky, večeře, dovolené. Vše, o čem ona snila a čeho se jí jaksi nedostávalo…

Odolávala dlouho. Jenže čas jí neprospíval. Naopak. Dennodenně stále více viděla rozdíl mezi tím, co má, a tím, co může mít. Její partner neměl snahu finančně růst – plnit jí to, po čem toužila. A tak po 5 letech váhání přehodila výhybku. Odsuzovaná, právě za to, že čekala AŽ 5 let. Svému partnerovi na odchodnou řekla: „Můžeš mi to vyčítat, když mám jen jeden život?“

Žena B byla opakem. I když měla možnost přeskočit k úspěšnějším mužům, rozhodla se od studií podporovat toho svého. Pomoci z něj vytvořit onoho úspěšného muže, kteří jí tolik imponovali jinde.

Aby urychlila jeho vzestup, vzdala se své práce. Starala se o domácnost, děti a vlastně i jeho. Muž se mohl koncentrovat pouze na práci a opravdu vystoupal – až do oblak. Jenže s hlavou v oblacích není vidět dolů na zem. On přestal vidět na svou ženu. Našel si jinou. Tu, od které více slýchal, jak je úžasný a obdivuhodný – protože více času trávil v práci, s ní. Jeho ego mu našeptávalo: S touhle jsi přece VÍC šťastný. Vždyť je… tak mladá, neokoukaná, nestrhaná, nepuťka.

Žena B v očích svého muže ztratila hodnotu, protože se jí sama dobrovolně zřekla. Přestala být sama sebou a pro partnera začala být NIČÍM. Lidé, kteří se obětují druhým, jsou nejčastěji obětováni. Servismanku lze vždy zdánlivě snadno nahradit jednou paní na úklid. Muž jí odstupné při rozvodu také vyměřil podle mzdy uklízeček: 55 Kč na hodinu. 10 let zpětně.

Co si z takového konce vztahu vzít?

Jak jej vůbec ustát?

Jak začít znovu a vůbec uvěřit, že někdo další může být lepší?

A proč zrada bolí více toho, kdo se neprovinil?

Začněme od konce.

dáma

Proč zrada bolí více toho, kdo se neprovinil?

Základní pravidlo zní: Nikdy nezraď člověka, který Tě miluje. Proč? Protože to zabíjí lásku v lidech. Zrazení lidé přestávají věřit v lásku.

Na zradě je nejsmutnější, že nikdy nepřichází od nepřátel. Přichází pouze od těch, kterým jsme věřili. Ti, kterým nevěříme, nás nemohou zradit.

A proč to tolik bolí? V těle vždycky způsobuje bolest něco, co tam nepatří. Bakterie, virus, něco, co je uvnitř nedopatřením, omylem. Zánět srdce nastává tehdy, když zjistíme, že je v srdci někdo nepatřičný. Když nám dojde: „Nezamiloval jsem se do Tebe. Zamiloval jsem se do osoby, za kterou ses vydával.“

Bolí pocit, že jsme nechtění osobou, kterou my sami chceme. Že lidé, bez kterých nedokážeme žít, dokážou žít bez nás. Že ti druzí nelitují toho, co udělali; nýbrž litují toho, že jsme na to přišli.

Nejbolavější na každé lži je zjištění, že někomu nestojíme za pravdu. A bolí nás to tím víc a tím déle, dokud v této hře zůstává někdo obelhávaný. Hlavně když je to naší vinou naše vlastní Já. Tedy dokud sami sebe obelháváme.

Také si namlouváte, že to bude lepší – že druhého slzami přesvědčíte, aby zůstal?

Nebo že si dodatečně uvědomí Vaši hodnotu, všechno, co pro něj děláte, a vrátí se… zítra, za měsíc, za rok, někdy určitě…?

Zeptám se jinak: Chcete na své situaci něco změnit? Pokud ano, uvědomte si, že nelze začít číst novou kapitolu knihy, dokud si stále čteme tu předchozí.

Jak začít znovu a vůbec uvěřit, že někdo další může být lepší?

Obraťte, prosím, na 2. stránku.