7 časovaných bomb ve vztahu aneb Co smrdí průšvihem už na první schůzce

- Reklama -

Moji kamarádi se občas ptají: Jak poznáš správnou akcii, do které stojí za to investovat? Jak předem vytušíš, která půjde nahoru?

A čtenáři, kteří se přidávají na naši novou seznamovací platformu WithYou.cz, tyto otázky jen modifikují takto: Jak poznat partnera, do kterého stojí za to investovat čas a energii, aniž bychom s ním musely prožít dlouhé roky, které už nikdy nezískáme zpět?

Jak předem poznat špatnou investici?

Uvedu 7 signálů časovaných náloží, které mohou být patrné hned na první schůzce. Pokud je nebudeme řešit, je otázkou času, kdy vybouchnou. Bohužel, čím později se tak stane, tím více času můžeme promarnit. A čas, který promarníme, už nikdy nezískáme zpátky.

Naopak pokud na tyto signály potenciálního partnera včas upozorníme, můžeme alespoň poznat, do jaké míry to s vyváženým vztahem myslí vážně a jak moc je pro něj „láska“ pouze trik, jak se relativně levně dostat k něčí podpoře, energii a dalším surovinám potřebným pro naplnění svých soukromých cílů. Svých, ne našich a ne společných.

Co by nás tedy mělo hned na prvních schůzkách varovat?

1. signál: Spěchá za zlatými časy.

Někteří lidé jsou tak posedlí bohatstvím a šťastnými konci, že zapomínají na pracnou cestu, která k nim vede. Že i když se to mnoha hloupým lidem tak zdá, na žádný vrchol nevede cesta po rovině a mezi dvěma body, A a B, neexistují žádné zkratky, jen přímka.

Lidé, kteří na princip cesty k úspěchu zapomínají v práci nebo ve sportu, na něj zapomínají i ve vztazích. Zapomínají především na 3 věci:

1) Co stojí za to, nebývá snadné. Pocit štěstí nám dává právě to, kdy se dokážeme porvat se životem, nalézt spokojenou cestu, vyrovnat se s těžkostmi a nepřízněmi. Postel je vždy nejměkčí po namáhavé túře.

2) Štěstí není něco, co přichází v budoucnosti. Štěstí je záležitost momentálního prožitku. Štěstí můžeme cítit okamžitě, hned. Je to stav mysli. Úspěšným se stáváme, jakmile začínáme překonávat překážky. Úspěch nikdy není cílový bod, úspěch je cesta. Hned teď můžeme činit pokroky a vychutnávat si je. A každý další posun, každé další zlepšení, je důvodem cítit se opět šťastný, ba dokonce ještě šťastnější.

3) Úspěšná cesta nikde nekončí. Pokaždé, když dojdeme na horizont, zjistíme, že je kam jít dál. Země je kulatá právě proto, aby člověk nikdy nedošel na konec. Také vztah je možné budovat neustále. Vždycky je čím druhého překvapit, podpořit, potěšit.

Ne, žádná cesta k úspěchu není snadná. Mimo jiné proto, že nikdy nekončí. Ale právě proto už vykročit na cestu k úspěchu člověka naplňuje. Chápe, že šťastným může být KAŽDÝ DEN.

A právě proto není kam spěchat. Život, po kterém toužíme, se děje teď.

2. signál: Očekává, že vyřešíme jeho problém.

Něco mi chybí a já očekávám, že mi to dáš. – Tak zní věta, která ukazuje, že potenciální partner nepochopil podstatu vztahu.

Nejsme banka, která půjčuje peníze. Nejsme psycholog, který poskytuje rady. Nejsme boxovací pytel, na kterém se může vybít, kdykoli se mu zachce.

Nedokážeme dát druhému nic, co si není schopen dát sám. Nejsme tu od toho, abychom řešili jeho problémy. Jsme tu od toho, aby je řešil on sám.

Každý člověk je schopen řešit své problémy sám. A musí je řešit sám, ve svém vlastním zájmu, protože jen tak získá zkušenosti a sebevědomí – uvědomí si, že to sám dokáže. Partner je tu jen od toho, aby ho podpořil, provázel, naslouchal. Aby ho držel tam, kde by už sám ztrácel víru, naději, odvahu.

Cítí-li se někdo prázdně, nedokážeme ho naplnit. Protože prázdnota je druh negativity. Negativita je osobní přístup. Neumíme něčí negativitu zevnitř vytlačit. I když se pokusíme do negativního člověka napěchovat spoustu radosti, negativita v něm zůstává. Protože my nedokážeme změnit něčí postoj. Můžeme ho pouze inspirovat, aby přehodnotil svůj přístup a přijal odpovědnost za svou bolest nebo problémy, které neřeší.

Prázdnota je jako smrad. Rozpíná se. A když přistoupíme na to, že se pokusíme vyřešit něčí problém, zachvátí negativita i nás. Protože zjistíme, že nejsme schopni pomoci někomu, kdo si neumí pomoci sám. Navíc negativní člověk to ještě obrátí proti nám.

Umíte si představit, že někomu zavoláte, on to nezvedne a ještě nezavolá zpět? Že tajnůstkaří a Vy pořád nevíte, na čem jste?

O čem to svědčí? Obraťte, prosím, na 2. stránku.

- Reklama -