Můj ranní rituál, který nikdo nepochopí

- Reklama -

Pomáhá léčit bolesti hlavy i těla,

problémy se srdcem,

obezitu,

zácpu,

cukrovku,

artritidu,

epilepsii,

tuberkulózu,

meningitidu,

gastritidu,

nemoci uší i krku a bůhvícoještě.

Já nevím proč. Nerozumím vodě, stejně jako elektřině – nevím, jak vzniká elektrický proud a proč se žárovka rozsvítí, ale využívám ji. Jako zmrzlináři, kteří pochopili, že teplá voda zmrzne dříve než studená.

Snad už to zní méně pošahaně, když říkám, že při pití každé porce jsem vodě vděčný. Je to můj obchodní společník, bodyguard a psycholog. Odvádí jedy a bakterie. Negativa, stresy, zbytečné napětí. Ano, uklidňuje. Podobně jako spánek, během kterého voda odvede litry toxického potu. Ráno jsme proto dehydrovaní a i pleť nebo vlasy netrpělivě čekají na vodu – směšně levnou oproti kosmetice, botoxu a plastikám.

Nevím, jak to voda dokáže, ale i proto k ní chovám úctu. Cítím, jak je živá. Jak reaguje.

Kdykoli jsem ji po ránu pil ledovou, mstila se mi. Zpomalovala trávicí procesy, sabotovala mé snahy o hubnutí. Naopak když ji piju v pokojové teplotě, na které se sama ustálila, odměňuje mě okamžitě osvěženými smysly, už chutě při snídani jsou pak zřetelnější. Ale nesnídám dříve než za 40 minut, ať má voda čas udělat si ve mně ranní pořádek.

s citronem

Vlastně první pevné jídlo, které strčím do pusy, je – citron. Než se totiž napiju, do těch čtyř sklínek si dám čtyři plátky citronu. Čerstvého citronu, ne koncentrátu. O vodě se říká, že je nejsilnější rozpouštědlo. O citronu zase, že je nejlepší dezinfekce. Pročišťuje více než střeva a ještě zahladí svou práci vitaminem C. Citron je, podobně jako voda, známý startér metabolismu. Díky tomu likviduje tuky a navrch snižuje pocit hladu. Když se najíme, pomáhá nám vstřebat z potravin důležité látky.

A hlavně, i když je kyselý, působí zásaditě. Jako nejalkaličtější potravina vybalancovává tělo překyselené všemi civilizačními problémy – nezdravými jídly i stresy.

Ano, voda s citronem. Taková malichernost, namítnete možná. Uznávám, je to ranní maličkost. Tak malá, až je lidmi přehlížená. Nezapomínejme na vodu po celý den. Vždyť nás tvoří.

Čtyři dvoudecky po probuzení (nebo méně, pokud je to na Vás zpočátku moc) a pak jednu sklenku zhruba každé dvě hodiny, než půjdeme spát. Je to až směšně malá změna. Ale dělá velký rozdíl.

Neptejte se mě proč. Nevím. Ale nemusíme všechno pochopit. Něco stačí jen přijmout…

Další „maličkosti“, které pomáhají úspěšným lidem být v kondici, maximální produktivitě a využít 24 hodin lépe než jiní, uvádíme v tištěném magazínu FC. Ten si nelze pořídit jinak než zde.

© Petr Casanova, foto (in order of appearance): Viktor Hanáček, Tanguy Sauvin a Dominik Martin