Nejhlasitější Ferrari jsme protáhli v Praze, poslechněte si tento unikát

Takhle dopadlo. Dalo se to čekat v tom psím počasí, jaké panuje venku. Ale to víte – když je na dvoustovce za 8,5 sekundy a jeho maximální rychlost přesahuje 340 km/h…

Na pražských značkách se ocitlo unikátní Ferrari. Teprve druhé tohoto druhu na světě. Říká se mu N-Largo a je z limitované edice 15 exemplářů.

Z boku

Základ vychází z Ferrari F12 Berlinetta. I laik si ovšem všimne rozšířené karoserie, takzvaného widebody kitu, a nových kol. V německé úpravně Novitec Group (Novitec Rosso) prošel zvětšujícími korekturami i motor, výkon narostl na 800 koní. Zvukem je srovnatelný se staršími formulemi F1. A v hlasitosti ho předčí snad jen Pagani Zonda a podobní řvouni.

Poslechněte sami (a sledujte, jak dlouho je slyšet po zmizení ze záběru).

Podobně upravených Berlinett jezdí po světě asi patnáct, nejbližší byla viděna ve Vídni. Jinak tyto nádhery uvidíte (a hlavně uslyšíte) hlavně v arabských zemích. Základní Berlinetta stála 218 000 eur bez daně.

Uvnitř

Nové vzácné vozy, které se objevily v Česku a dají se obtížně spatřit na silnicích, ukazujeme v novém vydání tištěného magazínu FC. Zasíláme pouze našim čtenářům, kteří uvedou svou adresu pro zaslání zde.

© Petr Casanova, Samuel Mareček, video: Cossie670