8 vět, které (ve vlastním zájmu) mužům nikdy neříkejte

- Reklama -

zlo

Ženy mi často píšou: Nechápeme muže. Tváří se jako féroví tvrďáci a pak se kvůli maličkosti sesypou, zachovají zbaběle, zákeřně. Hm. Pokusím se v pár řádcích více přiblížit mužský naturel a vysvětlit, proč mohou mít zdánlivě neškodné věty devastační účinek i na dlouholetý vztah.

Muže nejlépe pochopíte při pohledu na diamant. Je to nejtvrdší nerost. Zdánlivě. Ale pokud neznale klepnete na některou z jeho štěpných linií, tedy citlivých vlásečnic, které drží celou strukturu, ten „nezničitelný“ kámen se rozpadne na prach.

Ve vztahu tím klepnutím na diamant jsou slova. Nevhodná dokážou zničit jakýkoli vztah během několika minut. S někým můžete být dlouhá léta, ale jakmile řeknete to, co mužské ego nesnese, je zle. A vůbec nezáleží na pravdě. Ba dokonce pravda je pro muže to nejtěžší na přijetí. Toto jsou, drahé ženy, věty, které ve vlastním zájmu vůbec nevyslovujte.

mamánek

Mamánek je přerostlý kojenec, který se ani v pokročilém věku nedokáže odtrhnout od mámina prsu. Není to porucha, je to typ muže. A není to dočasný stav, je to celoživotní poznávací znak.

Ženy si navykly, že je možné změnit cokoli, stačí mít skalpel a plastického chirurga. Proto těžko chápou, že muže tak snadno změnit nejde. Kdo je mamánkem ve 20 letech, bude jím nejspíš i ve 40. Pokud ho milujete, měly byste přijmout jako fakt, že ve všem budete přinejlepším druhé, až za maminkou (včetně důležitosti názorů). Jestli se s tím nesmíříte, dříve nebo později zešílíte. Protože s mamánkem se nežije ve dvou, ale ve třech. Nesmíte použít křivé slovo jak proti němu, tak proti jeho matce. Je to dvojnásob třaskavý vztah. 

Řešení je jednoduché a jako všechna jednoduchá řešení obtížně naplnitelné: Musíte jeho matku oceňovat nejlépe více než tu svoji. Pokud to ale dokážete, máte milujícího partnera na celý život.

bavit

Ženy jsou z populárních seriálů zajaté do představ o ideálních mužích. Do těchto vzorců se jim nemohou vejít introverti. Považují je za plaché, nudné, předurčené k neúspěchu. Je to přímočará a samozřejmě mylná představa.

Jack Dorsey (Twitter), Mark Zuckerberg (Facebook), Sergej Brin a Lary Page (Google) – to všechno jsou introverti. Lidé žijící ve svém vnitřním světě, který ale rozhodně není prázdný a už vůbec ne neúspěšný. Ano, neexhibují, nevymetají večírky a neprohánějí jiné sukně. Ale mají nesporné přednosti, které by zejména ženy měly ocenit. Dokážou lépe než extroverti naslouchat, analyzovat, budovat. A i když se to nezdá, umějí se bavit. Po svém.

A hlavně dokážou velmi tvrdě jednat. V byznysu i soukromí. Pokud uslyší od ženy „měl by ses naučit, jak se má žít“, nezřídka ji už nechtějí vidět. Protože oni umějí žít. Dokonce i velmi milovat. Ostatně patří k nejspolehlivějším a nejlepším manželům, kteří si všechny komplexy umějí vypořádat v sobě.

3) Proč se mužů nikdy neptat na bývalku, ani jak se mu líbí ženy na ulici