24 světýlek, která vedla k úspěchu nejbohatšího Rakušana

I miliardáři jsou, kupodivu, lidé z masa a kostí. Jen překonali více překážek než jiní a nesrovnatelně častěji slyšeli, že to, oč se snaží, je nemožné, že se jim to nepovede. Na dlouhé cestě se i oni potřebovali povzbuzovat a jít dál za světlem, kterému věřili jen oni. Co pomohlo jim, může pomoci i nám.

Dietrichu Mateschitzovi bylo 38 let, když ucítil klasický syndrom vyhoření. V zaměstnání si vzal dovolenou a odletěl co nejdál to šlo, do jiného časového pásma, do Thajska. Po příletu dostal jetlag, obvyklou dezorientační nemoc zaviněnou velkým časovým posunem. Thajci, které žádal o nějaký prášek, mu dali napít něco, čemu říkali Krating Daeng. Zvláštní bylinkový nápoj ho postavil na nohy. Dnes ho Mateschitz celosvětově nabízí jako Red Bull.

Krating Daeng

Mohla to být jen historka z dovolené, kterou odpočinutý Rakušan mohl po návratu bavit známé. Nikdy nebyl podnikatel, ale to nevadilo. Podnikatele z něj udělalo to, že uviděl ve vyřešení svého problému možné vyřešení problémů i pro další lidi, a nejen ty, co po dlouhém letu mají jetlag, nýbrž i ty, kteří jsou obyčejně unaveni a potřebují restartovat. Neuměl podnikat, učil se za pochodu. Jeho cestu spojenou se změnou myšlení popisujeme v aktuálním vydání tištěného magazínu FC (uveďte adresu zde a zašleme Vám ho, v trafice ho neseženete), tudíž tu nebudu zbytečně zdržovat.

Dnes je nejbohatším Rakušanem. Protože spotřeba plechovek ustavičně roste, včera poprvé vstoupil mezi sto nejbohatších lidí na světě. Za jeden den si polepšil o 55,8 milionu dolarů, od začátku roku o 1,8 miliardy dolarů a celkem je na majetku 11,3 miliardy dolarů (téměř 300 miliard Kč, má více i než nejbohatší Čech Petr Kellner). Díky jedné dovolené…

Vilka

V tištěném FC ukazujeme Mateschitzův soukromý ostrov Laucala na Fidži. Udělal z něj hotel, kam si může kdokoli zaletět. Po pokojích, restauracích a barech má rozeseté citáty a myšlenky, které ho na cestě k úspěchu držely nad vodou. Některé jsem si zapsal. Pomohly-li jemu, třeba pomohou Vám.

Jak se podle Mateschitze vyhnout kritice a proč nelitovat chyb?