Zbohatněte na vlastním vyhoření aneb Jak dovolená může změnit lidský život

- Reklama 4 -

„Kdybych byl diktátor, donutil bych lidi, aby cestovali.“ Jan Werich

Místo prologu: Píšete si o více zážitků z cest, chcete více poznat bohaté a zda jsou o tolik jiní než Vy. Unesete zklamání, že nejsou jiní a že se možná najdete i v jejich minulosti? 

Představte si apatii. Nezájem vůbec o nic. Pocit, že život nikam nevede. Máte to někdy? Prostě vyhořeníčko.

„Bylo mi 38 let, když jsem dostal klasický syndrom vyhoření. Všechno, na co jsem se podíval, chytalo šedou barvu. Myslel jsem, že život nemá smysl a na jakoukoli změnu je pozdě. A podívej dnes…“ směje se muž, kterému přátelé říkají Didi. Jeho jméno možná neznáte. Produkt, na kterém zbohatl, určitě ano. Didi ho nevymyslel ani nevyrobil. Ale tomu, kdo ho vymyslel a vyrobil, nabídl, aby na něm společně zbohatli.

To je důvod, proč rád vyhledávám bohaté a úspěšné lidi. Když jdeme při povídání po časové ose jejich života od současnosti do minulosti, vždycky najdu bod, kde na tom byli stejně jako my. Akorát oni na rozcestí odbočili jinam. Ale my se na stejné rozcestí můžeme kdykoli vrátit a vydat se podobnou cestou jako oni. Dnes pořád není pozdě.

Mimochodem, až Vám někdo bude namlouvat, že cestovat do zahraničí je zbytečné, že to jsou jen vyhozené peníze a čas a že když odpočinek, tak jen doma za pecí, vzpomeňte si na tento příběh…

ostrov Laucala na Fidži

Změň a skoč

Kudy vede cesta ze syndromu vyhoření na tento ostrov v souostroví Fidži, kde má dnes Didi druhý domov, svůj vlastní soukromý ostrov s hotelem a ponorkou?

Přemýšleli jste, co udělat, když cítíte v zaměstnání vyhoření?

Dát výpověď? Změnit místo? Skočit z mostu?

Změňte a skočte. Ale pozor. Změňte prostředí a skočte do letadla. Didi, unavený z nepřetržitých deseti let v jedné práci, si dovolil vybrat dovolenou. „To víš, že i dovolenou jsem viděl šedě. Běhalo mi hlavou, k čemu vlastně bude – že se stejně po dovolené vrátím do stejných kolejí. Nevěděl jsem, jak se mýlím. Člověk se už nikdy nevrátí do stejných kolejí, když vycestuje.“

Zvolil Thajsko. Zemi, kde se dá žít levněji než ve střední Evropě. Jinými slovy: Kdo si může dovolit život v Česku, může si dovolit život v Thajsku. Stačí si ušetřit na letenku.

Didi, dnes nejbohatší muž ve své zemi, měl štěstí, že jeho tělo nezvládlo dlouhý let a velký časový posun. Dostal pásmovou nemoc, říká se jí jet lag. To nevíte, jestli je den či noc, jste zmateni a zbiti, nejíte, když máte, nespíte, když máte. Proč píšu, že měl štěstí? Protože díky problému, který by jinak nepoznal, se člověk vždycky dostane k řešení, o kterém by jinak nevěděl.

Didi se pouze poptal Thajců, jestli na jet lag něco nemají. Něco, co on nezná. Protože jinak by se neptal. To stačilo. Dnes ho potkáte v Tichomoří jako nejbohatšího Rakušana. Ale nikdy by jím nebyl, kdyby tehdy, před 30 lety, neměl v práci syndrom vyhoření a na dovolené ještě jet lag.

Opravdu si dostatečně vážíme katastrof, které se nám dějí?

Zajímá Vás, jak se i z Vás může zrodit miliardář?

- Reklama 5 -