Proč jsou muži nevěrní a co potřebují, aby nebyli

- Reklama 4 -

Tento článek je věnován všem úspěšným mužům, kteří se chystají mít na Valentýna, jako každý rok, „neodkladné pracovní jednání“ nebo častěji vybíhat s odpadkovým košem, jakož i jejich partnerkám, pokud jsou ještě vůbec ochotné jim pomoci od jejich vlastní zkázy, která umí smést nejen rodiny, ale celé firmy.

Jemu je 60 let, jí 20.

On je ženatý a přeje si, aby to tak zůstalo.

Ona je svobodná a také si nepřeje změnu. Za určitých podmínek.

Budu mu říkat Fred. Fred řídí jednu z největších firem v Česku. Je za vodou a výnosy z firmy dělí mezi dvě ženy. Sedím s Fredem v diskrétním pražském hotelu a poslouchám nářky, že mu ta neoficiální začala přerůstat přes hlavu. Tak to u chytrých milenek je vždycky.

Když mi Fred o ní řekl poprvé před třemi lety, optal jsem se:

„A nevadí Ti, že s Tebou bude jenom kvůli prachům?“

Fred se pousmál a odpověděl stejně pragmaticky jako všichni starší bonviváni:

„Petře, ale to je v pořádku. Já ji miluji a vím, že mě neopustí. Protože láska k člověku pomine, ale láska k penězům nikdy.“

Dnes se změnilo jen to, že Fred pochopil nevýhody souběžného vztahu. Zatímco z manželství může muž vystoupit, z mileneckého vztahu nikdy. Milenky, která napíchla zajímavý penězovod, se nedá zbavit. Jako kdyby všechny byly muslimky, vyžadují stejný komfort, který má manželka. Co stejný, mnohem vyšší! Bydlet tam, kde si ukáže. Jezdit autem, na které ukáže. Trávit dovolenou tam a tehdy, kdy si řekne, samozřejmě ne sama – s tím zadaným mužem. Jen opravdu bohatí nešťastníci, kteří někdy byli v podobném postavení, dokážou pochopit, jak náročné to je.

Dvě kamarádky

Freda jsem varoval už před třemi lety. Ale věděl jsem, že to bude marné. Zkuste zahnat do boudy utrženého psa, který cítí mladé maso „krev a mlíko“. Fred je jenom dalším z těch, kteří tvrdě platí za svůj pud.

Aktuálně ho slečna stojí přes 100 000 Kč měsíčně. Pronájem bytu, auto, dárky, pravidelná apanáž. Freda stojí tím víc peněz, čím spíše je ochotna mlčet. A čím víc hrozí, tím víc inkasuje. Protože Fred si opravdu nepřeje, aby jeho manželce přišla SMS, která je slevovým kuponem k rozvodovému stání.

„Petře, co mám dělat?“ ptá se Fred. Řešení je vždycky snadné. Tím snazší, čím déle milenecký vztah trvá. Protože tím více je pravděpodobné, že bude unavena i milenka. Mladá klíšťátka ráda rotují. Vysají víc a mají pestřejší stravu, než kdyby se pořád držely jediného zdroje. Milenkám tohoto typu stačí vhodně předhodit nový terč. Jen tak se z drahého mileneckého vztahu může ženáč dostat ještě se zdravou kůží. Bývá to pro něj obvykle úleva a škola na celý zbývající život. Na stará kolena se mávnutím proutku promění v milujícího manžela, otce a dědečka, takže to má vlastně svůj happyend.

Ale energie se na celém světě vyrovnávají. Takže někomu jinému, na koho klíště sedne, peklo začne…

Zajímá Vás, proč to vlastně muži dělají a co potřebují, aby to dělat přestali? 

- Reklama 5 -