Sám sobě koučem aneb 7 otázek pro každý víkend

Co když boles je právě to, co potřebujeme – právě to, co nám říká: "Do tohoto bodu se nesmíš už nikdy vrátit!"?
- Reklama -

Zvířata se instinktivně drží v davu. Věří, že je to bezpečné.

Člověk, který zapojuje hlavu, ví, že být v davu není až tak výhodné. Rychlost davu je totiž dána rychlostí nejpomalejšího jedince.

Ostatně, znáte to z auta. Kdykoli potřebujete být rychlejší než kolona, nesmíte v koloně jet. Musíte vybočit. Jestliže to dokážeme za volantem, proč ne v životě?

Život v davu

Inu, protože jsme součástí přírody a biologie zařídila, že i člověk je od přírody velmi líný. V davu nedělá víc než musí. Aby dělal víc než musí, musí ztratit pohodlí. Mít vnitřní motor, motivaci. Nepotřebuje na to najímat kouče. Všichni ho máme už v sobě. Jmenuje se Disciplína.

Člověk bez Disciplíny je poznat. Neposouvá se. Stojí na místě. Je jako dezorientovaný cizinec na Karlově mostě. Nerozumí tomu, co potřebuje, není spokojen s tím, jak žije ani neví, proč by měl o něčem snít.

A svým způsobem má pravdu, v davu snít nepotřebuje. V davu má nalinkovaný život. Hýbe se tam, kam se hýbe dav.

Budete za "divné". Nikdo Vaší cestě nebude věřit. Ocitnete se sami. Teprve časem pochopíte, že to všechno je to největší požehnání.
Budete za „divné“. Nikdo Vaší cestě nebude věřit. Ocitnete se sami. Teprve časem pochopíte, že to všechno je to největší požehnání.

Cesta z davu

Lidé, kteří si dovolí vykročit za svými sny, nejsou z jiného těsta. Žijí na stejné planetě jako davy. Nicméně žijí jinak. Mimo dav.

Nenechají se davem ovlivňovat ani vést. Nevadí jim, že ztratili jistotu (podle davu). Pro ně je mnohem jistější žít podle sebe.

Ano, jednoho dne museli začít hledat vlastní cestu sami. Jak to dělají, o tom je celý tištěný časopis FC. Vyberu ale jednu techniku, kterou úspěšní lidé používají o víkendu.

Zastaví se. Zní to paradoxně, ale jen ten, kdo se umí zastavit, může být v cíli rychleji. Dav, který se někam žene, mnohdy vůbec neví kam. K úspěchu totiž nestačí jen rychle běžet, je nutné také vědět, odkud vycházíme a kam směřujeme. I navigace, kterou potřebujeme mimo dav na silnici, po nás chce jak místo, kam potřebujeme navést, tak místo, ze kterého vycházíme.

Kdykoli chceme vystoupit z davu, pamatujme si, že nejdůležitější není hledat správné odpovědi. Ale hledat správné otázky. Ty ukazují, kdo jsme a kým jsme schopni se stát.

Pouze správné otázky totiž mohou vést k tomu, co ve skutečnosti potřebujeme. Jak vypadají? Stačí obrátit na 2. stránku.