Jak jednoduché je správně podnikat: O splněném snu nešťastnice z kanceláře

- Reklama -

Jdete v životě po té červené křivce (přinejlepším)?

A jak by se Vám líbilo jít po té zelené?

Může jít o Vaše peníze, míru volných času, naplňování svých snů… zkrátka cokoli, co považujete za důležité!

Už čtyři roky píšu FirstClass.cz. Je to fajn, přes 5000 článků. Ale dobře vím, že jen čtení nemusí člověku ke změně stačit.

Proto jsme na podzim založili FC Academy. Už ne jen čtení, ale přímo konání. Službu pro všechny, kteří se rozhodli v životě uspět, ale chybí jim realizace, správný tah na bránu. Prostě potřebují pomoc, rady, podporu.

Někdo nepodnikal nikdy a museli jsme s ním začít od naprostých základů. Někdo už podnikal, ale nešlo mu to tak, jak očekával. A nás prostě baví happyendy. I když – v případě takové Markéty Saláčové je šťastný konec spíše perným začátkem. Čeká ji hodně práce. Ale proto do toho šla. Chtěla změnit život. Dělat to, co ji naplňuje. A být v tom úspěšná. Hm.

Než poznala First Class, byla to běžná 30letá slečna, která měla produkt a občas nějaký prodala. Nyní má hlavu v pejru z obří objednávky na 20 000 produktů. A samozřejmě je to pouze začátek. „First Class mi změnil život. Momentálně pracuji ve dne v noci na první dodávce pro Bubbleology,“ zmiňuje takovou tu firmičku, co v nákupních centrech míchá ovocné a mléčné čaje s tapiokovými perlami. „Oslovili mě s přáním, abych navrhla specifické tyčinky exkluzivně pro ně. A množí se i další poptávky. Změnili jste mi život prakticky ze dne na den. Technicky jsem na takové množství nebyla ani sama vybavena, a tak jsem si vytvořila tým úžasných pomocnic – než pořídíme výrobní linku, nechci ani jednu poptávku odmítnout. A mně se plní sen. Nevím zatím, jak poděkovat. Každý den si na Vás vzpomenu a jste moji hnací silou. Tuto příležitost nenechám utéct a i když se v minulosti objevila chvilka, kdy bych se vším nejraději praštila, ještě v tu samou chvíli je mi jasné, že to prostě neudělám. Stala jsem se vášnivou čtenářkou First Classu, stejně jako spousta mých přátel a známých. Jste obrovskou inspirací pro tolik lidí…“ atd. atd., slova, která už nejsou důležitá.

Důležité je, že TO funguje. Je nám absolutně jedno, jaký máte cíl. Ani v jaké výchozí pozici momentálně jste. Mezi oběma body lze totiž narýsovat přímku, nejkratší cestu. A po ní vyrazit. Stačí vědět jak.

zmatek

Markétě bylo přes 30. Léta pracovala ve sportovním centru (důležitý fakt pro její budoucnost). Poté se ocitla v kanceláři (další důležitý fakt pro její budoucnost). Ouha! Úplně odlišná práce. Úplně jiný režim. A úplně jiné prostředí. Najednou zoufalý nedostatek pohybu, na který byla zvyklá. Uvěznění v kleci. A po každém jídle únava. Co byste dělali Vy?

1) Hledali byste jinou práci?

2) Doháněli byste pohybový deficit sportováním po práci?

3) Ale co když po práci už na sport nemáte čas nebo chuť?

Jak to vyřešila Markéta Saláčová?