7 způsobů, jak si chránit pozitivní energii

- Reklama -

Motto: Nikdy se nediv své zoufalosti, když se odmítáš zřeknout činů, myšlenek a lidí, kteří Tě činí zoufalými. Nakonec, ani všechny oceány světa nepotopí loď, dokud se voda nedostane dovnitř.

Přes 12 000 čtenářů sdílelo článek o třech slovech, která zajišťují úspěch. Mají zkratku GTD. Proč vlastně lidé mají problém s GTD? Proč nedokončují to, co chtějí? Jak je možné, že člověk, který TOUŽÍ uspět, který MÁ jasný cíl a cestu, někdy ani nevykročí? Co mu v tom na poslední chvíli zabrání? Proč místo způsobů, jak konat, raději hledáme důvody, proč nekonat?

Člověk si může kdykoli připadat příliš mladý, nebo starý, příliš chudý, nebo příliš bohatý – na to, aby riskoval? Zkrátka nikdy nemusí být ještě/už vhodný čas. Vždycky nalezneme kolem sebe někoho s lepší výchozí pozicí. Ale také s horší výchozí pozicí, který přesto uspěl. Jak to? Čeho měl víc než my?

Ano, můžeme mluvit o náhodě, kdykoli někdo dosáhne úspěchu. Co však už náhodné není, je to, že ZAČAL. A že to, co si předsevzal, DOKONČIL. Úspěšným zkrátka člověka dělá to, že dokončí to, pro co se rozhodne. Kdyby to nedokončil, ba dokonce kdyby nezačal, nemohl by uspět. Je to stejné jako s hledáním. Abyste něco našli, musíte to především začít hledat.

Každý člověk je schopen cokoli, co si vytkne, začít. A cokoli, co začne, je schopen dokončit. Mezi představou a uskutečněním je fáze naplněná vírou, sílou, vytrvalostí. Mentální síla není vrozená, tak jako fyzická. Když se narodíme, nemáme nic v hlavě ani ve svalech. Teprve životem zesilujeme.

Abychom posílili, musíme chtít být konstruktivní. Vědomosti nepadají shůry. Svaly se nenafukují samy. Naopak, nepoužívaný mozek zapomíná. Nevyužité svaly chřadnou. Člověk je jako proražená nádrž. Když otálí, obsah vytéká. Vytéká jeho odvaha, víra, energie.

pohovor se šéfem

Děti jsou plné odvahy, víry i energie. Postupem let, zůstáváme-li pasivní, to vše ztrácíme. Časem zjistíme, že i ty malé děti si troufnou na větší sousta než my. My jim přestáváme stačit. Jsme ochotni svou energii nechat vytrácet. Děláme i to, co nemáme rádi, za peníze. Platíme ale mnohem dráž než jen časem.

Lidé v nejhorších životních podmínkách mají nejmenší ochotu ke změně života. Zní to paradoxně. Jenže je to logické. Lidé, kterým vezmete energii, ji nemohou mít. Jsou plni negativity. Negativní energie není nic víc než záporná energie. Deficit pozitivní energie. Negativní lidé nejsou schopni dělat pozitivní kroky. A bez pozitivních kroků nemohou být pozitivní výsledky.

Pozitivní energie znamená pohodu, chuť, náboj, trpělivost a houževnatost. S chutí a nábojem člověk začne, s trpělivostí a houževnatostí dokončí. Pozitivní energie je klíč k úspěchu. Jste-li v pohodě, snášíte prohry. Jste-li konstruktivní, z proher si berete ponaučení. Připouštíte si dokonce kritiku. Uznáváte své chyby a učíte se je odstraňovat. Příště jednáte bez chyb, tudíž úspěšněji. Pozitivní lidé jsou předurčeni k úspěchu. Je to i proto, že obvykle to, co dělají, je baví. Když děláte to, co Vás baví, děláte to rádi. Když něco děláte rádi, děláte to často. Když něco děláte často, děláte to stále lépe. Když něco děláte stále lépe, zdokonalujete se. Když se zdokonalujete, těší Vás to. Když Vás něco těší, tak Vás to baví ještě víc. A tak stále dokolečka. Říká se tomu spirála úspěchu, spirála pozitivní energie.

Spirála pozitivní energie je jedinou účinnou zbraní na proděravělou nádrž, kterou je člověk. Jak to udělat, abyste měli vždy více pozitivní energie, než o kolik Vás okolí připraví?