10 důvodů, proč muži ponižují ženy aneb O silácích, ve skutečnosti tak slabých

„Chceš-li ukázat svou moc, pak neubližuj, když můžeš.“ Dalajlama

Jsou jen dva druhy mužů. Silní a slabí.

Když chtěl římský císař ukázat svou sílu, tak na smrt odsouzené omilostnil. Kdyby je zabil, ukázal by svou slabost. Uplatnit sílu proti slabším lidem je vždycky slabost.

Když muž neuvolní ženě místo v metru, je slaboch.

Když ženě nepomůže do kabátu, nepodrží jí dveře, neodsune jí židli, aby jí pomohl usadit v restauraci, je slaboch, protože na nic z toho zřejmě nemá sílu.

Kdo při své inteligenci zná pravidla správného chování k ženě a přesto je neuplatňuje, protože neumí přeprat svůj stud a malost („Co by tomu asi jiní řekli, kdybych teď pomohl ženě sesbírat to, co jí spadlo?“), není to silák, ale slaboch.

„Siláctví“ mužských slabochů se projevuje v zásadě třemi nástroji (moje případy z poslední doby):

upír

1) Pocit viny

Manžel, kariérně neúspěšný, viní ze svého neúspěchu ženu. „To Ty můžeš za to, že já…“ Nepřipustí, že by hlavní chyba měla být v něm. Jeho trestem za toto chování je budoucnost, která se nikdy nezlepší. Jedním z předpokladů každé změny k lepšímu je totiž převzetí odpovědnosti za své chyby. Muž, který opakuje své chyby, není schopen je napravit.

2) Pocit nedostatečnosti

Manžel, kariérně úspěšný, se denně noří do pornografických filmů. Své ženě na konkrétních partiích demonstruje, že ztrácí půvab, stárne, okorává, začíná být fyzicky nedostatečná. Nutí ji do plastických operací. Ženě tím vypracuje naprostý komplex, protože jí rozmluví, aby nadále byla sama sebou. Tento případ končí dobře. Obvykle se najde jiný muž, který ženě vysvětlí, že je přesně taková, jakou on potřebuje. Protože to, co o nás druzí říkají, je mnohem méně o nás a daleko více o nich.

3) Pocit podřízenosti

Šéf trpí chimérou, že je kariérou ohrožen několika schopnými ženami. A opravdu ohrožen je. Ony totiž mají větší kvalifikaci a talent konstruktivně pracovat s druhými. On konstruktivní není. Ponižuje druhé, jak může. Je rád osobní. Útočí na naprosté základy – na ženskost. Zneužívá své pozice, aby je z firmy vystrnadil. Z firmy, kterou vede. Která má prosperovat. Která potřebuje schopné lidi.

Ne, tohle opravdu není síla.

Tohle je nejzazší slabost.

idiotský šéf

Proč to vlastně muži ženám dělají? Proč demonstrují svou sílu, ačkoli o jejich fyzické převaze nikdo nepochybuje?

Proč je na ulicích i v úřadech více buranů než gentlemanů?

Proč si muži neustále potřebují hrát na to, kdo „ho má většího“?

A hlavně proč mají zejména pro schopné ženy tolik špatných slov?

Muži si vymysleli vtipy o blondýnách, které sami označují za půvabnější. Proč asi?

Muži vymysleli označení jako zlatokopky nebo kariéristky. Proč asi, když se muži sami mnohem více derou za mamonem a kariérou?

Proč rozhlašují, že nevěrné ženy jsou poběhlice, zatímco nevěrní muži donchuani?

Odpověď je prostá. Muži jsou jako diamant. Tváří se, že jsou nejtvrdší na světě. Ale pak stačí dobře mířený úder do jedné štěpné linie, jen takový miniklep kladívkem, a nerost se rozpadne na prach.

Ano, siláčtí muži jsou ve skutečnosti tak křehcí, že je každá žena má v rukou. Zejména úspěšná žena. Těch štěpných linií, na které lze u mužů účinně klepnout, je deset: