O hodnotě podpory aneb 5 způsobů, jak být pro druhého nedocenitelný

psí partner

5. k nezaplacení: stát při člověku v těžkých časech

Kdo se směje, toho je snadné zvát na party. Kdo se mračí, toho se raději neptáme, co se mu stalo, i když už ta otázka by mohla mít léčivou hodnotu. Zajímat se o druhého – bez ohledu na to, že nám na oplátku nemá co nabídnout – je výsada opravdu velkých lidí.

Co z toho budu mít? – otázka, kterou ve vztazích nesnáším stejně jako poměřování, kdo přispěl kolik do společného rozpočtu. V přátelství se neváží peníze, ale podpora. V přátelství není musím, jen chci. Nedokážu odpovědět na otázku, proč bychom pro své přátele měli něco konkrétního udělat. Můj rozum nezná žádný racionální důvod. Ale moje srdce zná všechny.

titul2

Tak třeba, že ti lidé díky nám mohou dokázat nemožné. A my také. Stará pravda totiž říká, že druhým lidem můžeme dát jen to, co dáváme sami sobě. Jestliže zacházíme s lidmi tak, aby o sobě přemýšleli, pomáháme jim, aby se měli více rádi, aby hledali své limity a posouvali je. Podpora má ohromnou sílu, bohužel jí je v dnešním světě tak málo.

Máte partnera, který si zaslouží pozitivní pohled, inspiraci, nový náboj? Vymanit se ze stereotypu, který ho sráží a kvůli kterému má pocit, že nestojí za nic a nikdy nic velkého nedokáže? Unikátní vydání, které ukazuje, jak lidé z bezvýchodných situací dokázali nalézt konstruktivní cestu, si můžete objednat zde, v žádné trafice se neprodává.

Jde o vydání číslo FC 3/2015. Jakmile systém přestane toto číslo nabízet, znamená to, že je vyprodané. Prosíme dodatečně neurgujte. Toto číslo je k dispozici jen do vyprodání zásob. Dotisk neděláme.

© Petr Casanova