Spaní pod hvězdami: 5 tipů pro romantiky

- Reklama -

Co vidíte z postele?

Přesněji, co poslední vidíte, než zavřete oči a odevzdáte se snům?

A co první vidíte, když otevřete víčka do nového dne?

Na obojím záleží. To první může ovlivnit klid našeho spánku, ve kterém dobíjíme energii, a to druhé celý náš den.

I proto si potrpím na cestování, protože rád pozoruji hvězdy, Měsíc, perseidy. A zejména „to druhé nebe“ – na opačné polokouli, s Jižním křížem…

Ne všude je takové spaní možné, ale i podle tohoto výhledu si rád vybírám hotely. Pokud jste ze stejného těsta, malá ochutnávka:

Cabriolet suite

Itálie. V Lombardii je hotel Albereta a nahoře tento nápaditý Cabriolet suite. Přímo pod hvězdami se dá spát díky posuvné střeše. Stačí stisknout tlačítko u postele a stahuje se/natahuje jako v opravdovém kabrioletu. Hotel patří do prestižní sítě Relais & Châteaux. Tomu odpovídá i cena, noc za 13 000 Kč.

AmangiriUSA. Amangiri je resort v poušti v jižním Utahu. Mezi šesti apartmá se třemi zdmi a odkrytou střechou chystají koncept ložnice se skleněnými stěnami – chránícími před větrem a pískem. Zevnitř tak má být volný rozhled do okolní pouště. Jistěže to není spaní pro stydlíny. Už nyní má každá suita svůj bazén pro ty, kdo si rádi užívají půlnoční koupání. Noc pod širákem stojí 31 000 Kč.

Las Ventanas al-Paraíso

Mexiko. Aby penthouse, střešní apartmán, měl terasu, není žádný div. Ale v hotelu Las Ventanas al Paraíso je na terase ložnice. Přesněji, jedna ze dvou ložnic. Aby, kdyby se ochladilo, mohli přeběhnout do té vnitřní. Teplé noci ale nabízejí ranní odměnu – západ slunce přímo na očích. Noc stojí 33 000 Kč.

Chalkley Tree House

Jihoafrická republika. Krugerův národní park nabízí mnoho možností k přespání přímo v divočině. Tuto ale považuji za jednu za nejkrásnějších. Stromový dům Chalkley, vzdálený na samotě pět minut chůze od hlavního lodge v Lion Sands Game Private Reserve, sloužil předešlých 60 let jen jako posed pro fotografy. Jenže fotit sem jezdili cizinci (A). Cizinci vyžadují určitý komfort (B). Jsou ochotni si počkat na skvělý záběr (C). Třeba celou noc (D). Sečteme-li A + B + C + D, vychází, že tady musela vzniknout unikátní ložnice s postelí, zásobou teplé vody, župany a umyvadlem. Noc stojí od 11 000 Kč.

(O dovolené na safari jsme psali v časopisech FC 6/2013 a FC 1/2014)

AKA

Tohle už se potom zdá jako nuda, že?

USA. Poblíž Páté Avenue v New Yorku stojí hotel AKA Central Park se střešním apartmá nabízejícím venkovní ložnici včetně krbu na dřevo. Usínáte za tepu velkoměsta, což ne každému musí vyhovovat. „Být tak teď v buši,“ řeknete si možná a představujete si jiné okolní kulisy, „… vidět víc než světelný smog.“

Tak už si vybavujete, co vidíte jako poslední, než usnete?

O hotelu, který nás na cestách také pořádně naštval a tváří se jako luxusní, píšeme v tištěném magazínu FC. Neopakujte naši chybu, abyste tam jeli.

Časopis, který má odlišný obsah než tento web, zasíláme pouze čtenářům registrovaným zde.

Petr Casanova