Víkend? Co na otočku do Londýna?

Ptáte se: Co tam?

Špatně položená otázka.

Něco zajímavého se bude dít už během letu do Londýna. Tedy, pokud poletíte s British Airways. Provedly totiž největší redesign interiérů úzkotrupých letadel v historii. A kvůli tomu, aby si to zatepla užili i Češi, dávají na víkendy dobrou cenu. Ale musíte letět na otočku.

Jedno mnohé země mohou Britům závidět – jsou patrioti.

Když britští čtenáři volili loni ve svých časopisech nejoblíbenější služby spojené s létáním, British Airways vyhrály kategorie Nejlepší aerolinie, Nejlepší dopravce na krátké lety, Nejlepší první třída, Nejlepší věrnostní program a Nejlepší letištní salónky na letišti v Heathrow.

Aerolinka je si toho dobře vědoma. A pamatuje si.

A tak když nyní British Airways redesignovaly kabiny všech 95 Airbusů rodiny A320, zakázku daly – hádejte komu – no, krajanům na ostrovech přece. A pěkně vyváženě:

Nové sedačky dělala firma B/E Aerospace z Kilkeel ze Severního Irska, kůži na sedačkách a podložkách firma Andrew Muirhead & Son ze Skotska a dekorativní prošívání sedaček v business třídě Club Europe  firma Prototrim v Anglii, ačkoli designuje spíše automobilové sedačky.

A nebylo to jen nějaké haléřové šudlání, šlo o největší proměnu interiérů úzkotrupých letadel v historii největšího britského leteckého přepravce. Sedačky nyní nabízejí více místa pro nohy (takže máte větší pohodlí při sledování displeje), opěradlo a podložku hlavy lze nastavit už čtyřmi různými způsoby.

monitor

V business třídě zůstala zachována konfigurace sedaček 2 : 2 (dvě na jedné straně, ulička, dvě na druhé straně) s tím, že mezi sousedními sedadly budou mít pasažéři posuvnou, kůží vykládanou podložku na odkládání nápojů, knih, časopisů a mobilních zařízení – tím se uvolní hlavní stolek pro jídlo či práci.

odkládací místo

Na krátkých letech mezi Londýnem a Evropou zažijeme detail – světlohru, kterou znají cestující na dlouhých tratích: LED světla se zbarví do modrých tónů při nástupu a během večeře budou imitovat záři svíček. Jinak během letu a přistávacího manévru bude svítit příjemné bílé světlo.

Aby nový design mohli ocenit Češi, Britové zavádějí speciální víkendový tarif: od 3290 Kč za zpáteční letenku z Prahy do Londýna, ale při návratu týž den (vhodné na nákupy nebo rychlé mítinky a návštěvy). Časově se to zvládnout dá: z Prahy se odlétá v 7, 11:55, 13:35 a 15:50, do Prahy v 7:30, 9:50, 11:55, 16:25 a 19:20.

Pokud nechcete být závislí na odletových časech, o privátním létání píšeme pravidelně v časopise FC, který nelze koupit na žádném stánku, zasíláme pouze našim čtenářům registrovaným zde

© Petr Casanova, foto: Nick Morrish