8 vět, které dokážou změnit život. Nám i jiným

slova

Dovolte otázku: Proč je zrovna člověk nejmocnějším zvířetem na Zemi?

Copak je největší?

Nejsilnější?

Nejrozšířenější?

Nebo snad nejchytřejší?

Ne, člověk není ani jedno. A přesto vládne. Kdykoli se mu zamane, vyhubí jakýkoli druh fauny nebo flóry. Hubit začal dokonce sám sebe.

Všechna zvířata se člověka bojí. Protože je nevypočitatelný. Vykonává činy, aniž je potřebuje. Útočí, aniž by byl ohrožen.

Člověk je tak nevypočitatelný, že někdy dělá i to, co nechce. Zbraně, které od přírody dostal, využívá proti sobě. Nejen myšlení, ale hlavně řeč.

„Je to jen slovo,“ říká člověk. Ale slovo není jen tak něco. Slovo je energie. Dokáže ublížit i zabít. Dokáže podpořit i zachránit život. Dokáže motivovat, nabít, inspirovat. Je tak mocné, že když správně seřadíme slova, můžeme radikálně změnit okamžik. Svůj život. Nebo něčí život.

Aby člověk ovlivnil svůj život, musí se umět rozhodovat. Největší problém s rozhodnutími nastává tehdy, kdy místo vykonání toho, pro co jsme se rozhodli, čekáme na to, až to jednou vykonáme. Proč neustále odkládáme to, co chceme nebo potřebujeme udělat? Přece co stojí za to vykonat, stojí za to vykonat hned teď.

Existuje 8 vět, které úspěšní lidé opakují mnohem častěji než neúspěšní. Neúspěšní takto poskládaná slova ani neznají. Úspěšní zjistili, že když je používají, pak to, co dlouhou dobu jalově plánovali, už mají hotovo. Říkáte tyto věty dost často?

začal

Máte plány. Máte cíle. Máte nápady.

Ale upřímně, koho to zajímá?

Fakticky nemáte nic, dokud na tom opravdu nezačnete pracovat.

Všichni se zdráháme, všichni pochybujeme o tom, zda jdeme správnou cestou. Všichni se bojíme neznáma a selhání. Ten strach nás ale nesmí zastavit bezdůvodně. Popadněte první plán, první cíl, první nápad. A zkuste ho. Udělejte dnes něco. Udělejte cokoli. Stačí malý krok.

První krok je vždycky nejtěžší. 

Protože je krokem nejdelším: od ničeho k něčemu.

2) Co říct, když udělám chybu