Nejrychlejší dieselové auto má být nejhospodárnějším sporťákem

- Reklama -

Trident je britská automobilka. Iceni je její nový dvoudveřový model, který má dvě nej. Za prvé má být nejrychlejší, za druhé nejhospodárnější ve svém segmentu. Zdánlivý rozpor rozklíčujeme, jakmile si uvědomíme palivo. Naftu.

Trident Iceni má být nejrychleji poháněným dieselovým vozem. Vznětový osmiválec s objemem 6,6 litru má dosahovat výkonem 400 koní nejvyšší rychlosti přes 300 km/h a stovkou jet už za méně než 4 sekundy.

Čekáte vír v nádrži? Překvapivě ne. Nádrž o objemu 84 litrů má vydržet až na 3200 kilometrů, samozřejmě nikoli při hraničních rychlostech. Rozumná jízda podle výrobce povede ke spotřebě 4,1 l /100 km, přičemž palivem může být i bionafta či dokonce slunečnicový, palmový nebo sójový olej. Zřejmě nejhospodárnější sportovní automobil současnosti bude stát v přepočtu 3,2 milionu Kč. Pořizovací cenou tedy příliš úsporný nebude…

15 stran nejzajímavějších nových aut pro tuto sezonu naleznete v aktuálním vydání časopisu FC (číslo 2/2014), které není v trafikách a k dispozici je našim předplatitelům registrovaným zde.

-cas-