8 opomíjených výhod samoty: Proč nepromarnit šanci na 100% vlastní život

Sobota. Když jste sami, je to těžký den. Chybí pracovní zápřah, kolegové a člověk má čas na své myšlenky, někdy sebeobviňování, rekapitulaci, proč po svém boku nikoho nemá. Je těžké pracovat a něco nového budovat, když v hlavě máte tuto prioritu. Je možné na samotě najít vůbec něco pozitivního? – přemýšlíte.

Trápí Vás, že jste single, chcete to změnit, ale marně se snažíte najít vhodného partnera? Copak jsou už všichni zadaní nebo vymřeli?

Sužují Vás plky poučujících přátel či rodičů, žádné jiné téma pořádně nikdo nemá na jazyku?

Zachvacuje Vás někdy pocit prázdnoty a o to hůř se Vám pouští do smysluplné činnosti?

Pokud jste četli 10 kroků, jak překonat zradu partnera, podívejme se dnes na samotu neobvykle. Jako na vzácnou etapu života, kterou můžeme naopak využít k něčemu, co bychom s partnerem nemohli nikdy dělat.

Nevěříte?

A protože sám nechci nikoho ve vztazích poučovat, dám prostor povolanější osobě, jedné zajímavé dámě, která o vztazích ví své. Koučce a lektorce. Jak se dá samota využít podle jejích zkušeností? Užijte si krásné sobotní čtení!

upršený den

1. výhoda samoty: Máme čas na mentální očistu

Osaměli jste? Super. Můžete na sobě začít pracovat tak, jak jste si vždy přáli. Prvnímu kroku se říká mentální restart. Neváhejte, budete se po něm cítit svěží a plni energie. Jak na to?

Zbavme se zbytečného balastu a nánosů, které nosíme v hlavě. Tím přestanou platit všechny sebezničující pokyny z našeho podvědomí. Všechny špatné myšlenkové vzorce z minulosti se uvolní a nahradí se novou pozitivní silou.

Odhalme, kdo nebo co v nás vyvolává negativní pocity, kdo nebo co nás omezuje.

A to, co nás tíží, všechny křivdy, smutky a ostatní negativní pocity, odhoďme do pomyslného kyblíku.

Že nevíte, jak se to dělá?

Napřed je potřeba je objevit, malinko se v nich pošťourat a vyrýpat je ven, což s sebou nese bolest. Znovu si je odžít emočně sice znamená prožít si tu bolest, ale také ji pláčem odplavit pryč. Jen tak můžeme udělat za špatným tlustou čáru a začít s pozitivními afirmacemi a plni energie se vrhnout do plánů.

Začít myslet pozitivně přes všechny křivdy je pouhým startem, náplastí fungující krátkodobě. Negace se možná vrátí po určité době v ještě intenzivnější podobě. Každá rána, aby se zahojila a nezanítila, se totiž musí vyčistit, a to chce čas. Přestůjme tuhle fázi. Vyplatí se to. Z dlouhodobého hlediska se nám krásně uleví, staré rány se budou moci zahojit a uvidíme vše čistěji, jasněji a objevíme nové možnosti.

K tomu je samota ideální, protože nemáme žádnou hloupou berličku s odkladným účinkem. Žádnou výmluvu. S mentálním úklidem je to stejné, jako s úklidem domu či bytu, předchází tomu chaos a změť. Výsledek je ale brilantní, máme vše srovnáno, špína je pryč. Proto je mentální očista důležitá, než se vrhneme do něčeho nového. Život dostane nový lesk. Pro někoho tato metoda není snadná, ale pokud ji zvládne, bude mít sílu se posunout v životě dál a naopak využít období samoty pro svůj růst.

Nezapomeňme, že problém většinou nevyřešíme na úrovni, kde vznikl. Potřebujeme nadhled, odstup, časovou prodlevu. Také nový vztah začínejme až s čistou a svěží hlavou.