Jak vypadá luxusní byt za miliardu

Hledáte byt? Máte rádi světlo? A co vysoké stropy?

Pokud na všechny zadané otázky přikyvujete, zbývá, abych se zeptal já:

A máte 60 milionů?

Tedy, 60 milionů dolarů?

Tolik totiž stojí byt s okny vysokými skoro 7 metrů. Skly od podlahy ke stropu je vidět na Central Park a Empire State Building. Ano, jsme v New Yorku. V posledním patře 50podlažního mrakodrapu Baccarat Hotel and Residences. Tedy, o posledním patře těžko mluvit, protože duplex, tedy střešní apartmán, zabírá dvě patra. Ostatně rozkládá se na velkorysém prostoru 681 metrech čtverečních. Rozpočítáme-li požadovanou cenu, v přepočtu 1,186 miliardy korun českých, vychází 1 metr čtvereční na 1 710 000 Kč. Docela rána, že?

Obývací hala

Byt má pět ložnic i koupelen. Obývací hala (opravdu se nedá říct „pokoj“) je ve spodním ze dvou podlaží mezonetu, zážitkem od architekta Tonyho Ingraa jsou exotická dřeva, bílý onyx, efekt zamrzlých zrcadel, plovoucího krbu nebo mokrého baru. Podlahy jsou z dubového dřeva nebo mramoru – viz koupelna se solitérní vanou Victoria & Albert a pod touto fotografií ještě toalety…

Koupelna

… které jsou řešeny tak, aby přijímaly denní světlo i přes sprchový kout.

Toaleta

Ženy potěší v kuchyni linka z bílé žuly i kompletní vybavení spotřebiči Miele, Sub-Zero a LG, a to v kombinaci dřeva a chromu. Věže za okny lákají na lodžii, která je – jak můžete vidět na venkovní fotografii – opravdu vysoká.

Kuchyně

Zdá se Vám to příliš chladné a neosobní? Jistě, ještě to není zabydlené. Navíc se to určitě nedá srovnat s pozoruhodným bytem módního návrháře Roberta Cavalliho, který ukazujeme v novém vydání časopisu FC. To víte, když si člověk umí vybavit všechno sám, protože má pro to talent a sklony, je to jiný šálek kávy… Ostatně přesvědčte se sami. Časopis je až do vyprodání tištěných zásob poskytován předplatitelům, mezi něž se můžete začlenit zde.

-cas-, foto: Baccarat Hotel and Residences