Měli jste 30 milionů a LaFerrari vám nedali? Ferrari chystá omluvenku

- Reklama -

Vyjet s limitovanou edicí auta je vždy dvousečné. Na jedné straně zvyšujete exkluzivitu značky a na druhé straně štvete ty, kdo se do omezeného okruhu vybraných kupců nevejdou.

Zažívá to i Ferrari. Hybridnímu supersportu LaFerrari, který vjel na trh loni, šlo vytknout jen málo. I to málo ale stačilo. Tím málem byl fakt, že k dispozici bylo jen 449 exemplářů. Kdo byl pětistý v řadě a pozdější, už měl smůlu, i když byl ochoten zaplatit 1,2 milionu eur, v přepočtu 33 milionů Kč, za základní verzi.

LaFerrari shora

Luca di Montezemolo, prezident Ferrari, nyní prohlásil: „Mnoho zákazníků bylo zklamáno, že nemůže vlastnit LaFerrari. Věříme, že se jim dostatečně omluvíme tím, že pro ně chystáme něco speciálního, co si budou moci koupit brzy.“ Detaily nesdělil. Mezi řádky jako by sliboval dostupnější LaFerrari. Dostupnější však nemusí nezbytně znamenat nižší cenu. Spíše více kusů.

LaFerrari zezadu

Vlastníci LaFerrari si exkluzivity užívají. První ojeté kusy se již prodávají za dvojnásobek kupní ceny. Pokud i nástupce udrží jízdní parametry, pak by měl z dvanáctiválcového motoru vytahovat výkon 800 koní (při 9000 otáčkách za minutu) a točivý moment až 700 newtonmetrů (při 6750 otáčkách za minutu).

Ostatně za volant LaFerrari se posadil i pilot formule 1 Fernando Alonso a jak ukáže video, také on si užil adrenalin = trnutí a úsměv. Tím spíš spolujezdec:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9BKi7OlrzhA[/youtube]

Ačkoli v komentářích Alonso často používá slovo „piano“, tedy že jel ležérně, piánko, zjistil, že s pomocí elektromotoru a akumulátorů může atakovat výkon 963 koní a 200kilometrovou rychlost už do 7 sekund od prvního sešlápnutí plynu. Ostatně tři sta z místa jede už za 8 sekund. Maximální rychlost je omezena na 350 km/h. Jinak by stačilo snad už jen vysunout křídla a letět…

Jiné Ferrari, určené pro toto léto, představíme v novém časopise FC 2 spolu s předávkou nejdražšího Lamborghini v historii jednomu ze tří majitelů. Zjistíte nejen to, jak se cítí majitel auta za 80 milionů, ale také jak se sžívá s okolím.

-cas-, foto a video: Ferrari