10 nemilosrdných pravd o úspěchu, se kterými se musíme smířit

- Reklama -

Vypotřeboval jsem veškerou růžovou barvu, takže nemohu tento text malovat narůžovo. Ustojíte absolutní upřímnost? Pokud jste se rozhodli v životě uspět, napíšu Vám bez obalu 10 pravd, jež je nutné přijmout. Nečtou se lehce, jsou jako závaží. Ale když se je naučíte zvedat, zesílíte a budete lépe připraveni.

Úspěch je cosi, co přichází s porážkami. Po pochybách, druhých pokusech. Kdyby existovala zaručená cesta k úspěchu, už by na ní všichni seděli jako drezína. Neexistuje žádná univerzální, protože každý si musí objevit tu svou. A nejsladší úspěchy se rodí překonáním nejtěžších překážek. Tolik poučení.

Jste odhodláni přesto postavit na start? Ano?

Dobře, dám Vám tedy do těla ještě víc.

start

1. První krok je vždycky těžký

Tuto pravdu mnoho lidí nechápe. Dovolte vysvětlení: Nové začátky vychází z naší potřeby něco změnit. Potřebujeme-li něco změnit, znamená to, že něco starého nefunguje. V tom starém žijeme. S tím se pereme. V tom se dusíme.

Když se rozhodneme hubnout, první dny jsme nehybatelní špekouni. Když se rozhodneme změnit práci nebo partnera, kde se dusíme, začínáme přidušeni.

První krok nepřichází tehdy, kdy pro to máme nejvíce síly. Naopak, je mnohdy naší poslední nadějí. Musíme být silní a věřit, že se  vyplatí. Zázrak úspěchu není v tom, že něco dokončíme, ale že nalezneme sílu a odvahu něco začít.

Není to tak, že by se silným nikdy netřásla kolena nebo netajil dech strachem. Zesílili právě tím, že s malou dušičkou a podlomenými koleny udělali krok 1.

Ještě jste v pohodě? U následujících pravd aspoň obrázky zabarvím růžově.

banán

2. Úspěch jen vzácně přichází rychle a jednoduše

Pokud očekáváte rychlý úspěch, budete zklamáni. Dosažení čehokoli, co stojí za to, vyžaduje čas a úsilí. Musíte se soustředit na cíl a každý den být ochoten šlapat lépe než předešlý den a prát se jako o život. Vytrvalost je nejvýraznější společnou vlastností úspěšných. Oni jednoduše odmítli vzdát se. Nezáleželo jim na tom, jak nesmyslně jejich úsilí vypadá. Prostě vytrvali, dokud neuspěli.

neovlivníte

3. Neovlivníte věci, které se stanou

Jediné, co můžeme v životě ovlivnit, je způsob, jakým reagujeme na události, které jsou mimo naši kontrolu. Úspěšní lidé nemají příhodnější podmínky, oni se bez výčitek, lítosti a obviňování klidně přizpůsobují realitě. Nenadávají na vysoké daně – jdou prostě danit do jiného státu. Nenadávají, že jim chybí ta nebo ona služba, nebo že ji poskytovatel provádí nekvalitně. Oni ji jednoduše sami vytvoří nebo zlepší. Na každý problém reagují konstruktivně. Vyzují se z malých bot, které jim někdo vnucuje. Dokonce to vypadá, že špatné události je přímo posouvají kupředu. A je to přece logické, známe to i my. Jestliže při plavání v moři zahlédneme někde v dálce žraločí ploutev, také budeme plavat setsakra nejrychleji, jak to dovedeme, než na klidném rybníku. Naučí nás to!

Nepodléhejte skepsi z událostí, které se dějí. Věřte, že i kdyby Vám z nebe spadla nůše zlata, nenajdete na Zemi místo, kde budete úplně v bezpečí a klidu. To místo ale existuje blíž, než si myslíte. Je přímo ve Vás. Potřebujete jediné: dělat to nejlepší, co v dané chvíli dokážete s tím, co máte a víte.

Máte sílu na další nelítostné pravdy?