10 důvodů, proč i malý člověk může udělat velký rozdíl

- Reklama -

„Úspěch je cesta, na které jsme sami. Ostatní mohou jít s námi, ale nikdo nemůže jít místo nás.“ Larry Page

Byl tak malý, div jsem ho nepřehlédl. Ten muž šel po ulici a v tom se sehnul. Zvedl umaštěný papír a odnesl ho do koše. Každý, kdo by to neudělal, se po něm otočil. Byl to rozdílový člověk v maličkosti. Udělal o krapítek lepší svět.

Toho malého muže jsem oslovil. Podal mi vysvětlení: „Všechno se snažím nechat za sebou v lepším stavu, než v jakém mi to vešlo do života.“ Nelhal. Když se rozloučil, měl jsem úsměv na líci a bylo mi hned líp než předtím…

Myslíme si, že rozdíloví lidé potřebují kapitál, protekci, marketing či titul MBA, jinak nedokážou velké věci. Omyl. Hlavní výbavou je jiné myšlení. Pochopit, že neúspěšní lidé nejvíce litují těch činů, které nevykonali, přátelství, která si neudrželi, a rozhodnutí, na jejichž uskutečnění čekali tak dlouho, až jim přišel doporučený dopis od života a v něm stálo „Litujeme, ale Váš čas již vypršel“. Tito malí velcí lidé pochopili, že je hlavně nutné udělat krok, aby se posunuli.

Žijeme ve století malého člověka. Dříve jsme se museli vhodně narodit nebo vhodně chovat, abychom dosáhli kariéry nebo bohatství. Dnes bohatnou děti i ženy, kdokoli bez ohledu na původ, vzdělání, postavení a počáteční majetek. Poprvé v lidské historii má svoji šanci úplně každý. Malý člověk přitom roste pouhými malichernostmi. Třeba tím, že zůstává pozitivní, když ho obklopuje negativita. Když se směje tam, kde se ostatní mračí. Být jiný je jednoduché.

Všichni úspěšní lidé byli jiní. Splňovali předpoklady, které v hlavě zvládne každý. Jsou tak prosté jako hodit papír do koše. V realitě života je to opačné. Ostatně všichni si přejeme lepší budoucnost. Otázka zní: Co pro ni děláme?

Není Vám proti srdci následujících 10 pohledů na život?

Pokud ne, pak blahopřeji. Máte veškeré předpoklady uspět.