Qatar Airways nasadí letadlo pouze se sedadly Business Class, bez Economy

- Reklama -

Létáte rádi? A jste nároční? Tudíž citliví na pohodlí a prostor? Pokud ano, má pro Vás zajímavou novinku Qatar Airways: letadlo výhradně s cestovní třídou Business Class na palubě. V deseti řadách po čtyřech bude čtyřicet kožených křesel, které půjde sklopit do vodorovného lůžka. Nic víc – žádná Economy.

Pohled z boku

Letoun Airbus A319, který mimochodem dubajská aerolinie Emirates používá na svou novou privátní službu, nabídne cestujícím přímo z kabiny a za letu možnost posílání SMS zpráv a připojení k internetu prostřednictvím GPRS. Zábavní systém Oryx promítne na velkých obrazovkách 900 filmů a videoher.

Místa shora

Letoun začne létat v květnu každodenně mezi katarským Dauhá a Londýnem, ačkoli tato města již spojuje pět letů Qatar Airways denně. Pro pasažéry bude pobyt v interiéru, který připomíná skoro televizní studio, změna, v současnosti se v A319 tlačí 102 cestujících ve třídě Economy a jenom 8 v třídě Business.

Soukromí míst zezadu

Ačkoli koncept all-business class není nový, Qatar Airways je první aerolinií ze Středního Východu, která jej nabídne. British Airlines mají pouze sedadla Business Class mezi New Yorkem a Londýnem, ale do trupu se vejde jen 32 míst. Uvidíme, jak katarská společnost uspěje. Například prestižní Singapore Airlines, operující nejdelší let na světě (Newark – Singapur, přes 15 000 km, 18,5 hodiny letu), od čistě businessclassového Airbusu A340 ustoupily loni. Varuje také případ britského Silverjetu, který chtěl létat výhradně s Business Class, ale kvůli vleklým problémům s investory nakonec ani jednou nevzlétl.

Kuriózní data z oblasti létání přinášíme v aktuálním vydání časopisu FC.

© Petr Casanova, studie: Qatar Airways