iPhone má recyklovatelné pouzdro

Není to tak dlouho, co jsme psali o vyhlášených značkách luxusní módy, které podle Greenpeace vyrábějí kontaminované dětské oděvy a obuv. Je fajn, když jsou designéři ohleduplní nejen k lidem, ale i k životnímu prostředí. Společnost Grove se rozhodla vyřešit ekologickou výzvu:

V Česku je 5 milionů mobilních telefonů. Každý patnáctý je iPhone. Jak by vypadala hromada zahozených obalů? Grove se rozhodl udělat něco pro přírodu – „recyklovatelné“ pouzdro na 5, 5S a 5C. Tak jako všechny ostatní umožňuje uživateli přístup ke zdířkám, tlačítkám a funkcím. Je tenké, lehké, příjemné na dotek. Možná až moc. Má jedinou nevýhodu: nesnese teplejší prostředí. Strčit si iPhone v tomto pouzdře do kapsy u kalhot, může vyústit v pořádný trapas a flek. Pouzdro je totiž z jedlé čokolády. Hořké.

Spoluzakladatel Grove Ken Tomita k tomu říká: „Není to na dlouhé nošení ani telefonování – horká dlaň pochopitelně na čokoládu působí. Ještě strukturu materiálu vychytáváme, není to konečná verze. Nechceme však čokoládu napouštět nějakými chemikáliemi, jedlost při skvělé chuti je pro nás primární.“

Obal, který je „k sežrání“, možná není špatný nápad. Rezervu vidíme jen v načasování. Vyjíždět s takovou novinkou na konci zimy není zrovna taktické. Na druhou stranu, jestli se pouzdro rozteče, je důvod koupit nové. Že by tedy timing byl naopak obchodním záměrem?

Více kuriózních inspirací ze zahraničí, vhodných k úvaze pro přenos na tuzemský trh, v časopise FC.

-cas-