BMW do zásuvky s laserovými světly bude mít na míru vyrobené tašky Louis Vuitton

- Reklama 4 -

Na málokteré auto se fajnšmekři těší tolik jako na BMW i8. Jasné důvody:

1) první plug-in hybridní vůz od BMW Group. To znamená, že akumulátor lze dobíjet z vnějšího zdroje. Ano, je to vlastně bavorák „do zásuvky“. Na čistě elektrický pohon dokáže jet uspokojivou rychlostí až 120 km/h a ujet 35 km.

2) laserová dálková světla. Lidskému oku prý neškodný a příjemný paprsek má mít dvojnásobný dosvit a pětinásobný jas ve srovnání s bixenony. Krásná vychytávka jako z fyzikálního kabinetu je představena přímo na videu:

3) na nosné struktuře automobilu jsou kompozity s uhlíkovými vlákny. BMW se pyšní tím, že jako jediná společnost na světě umí díly z tohoto mimořádně lehkého a tvrdého materiálu vyrábět ve velkých sériích. Značka má dokonce vlastní výrobní řetězec. V případě BMW i8 vede k sympatické pohotovosní hodnotě na váze – 1490 kg.

4) malý městský vůz, který kombinuje 1,5litrový přeplňovaný tříválec o výkonu 170 kW/231 koní a elektromotor o výkonu 96 kW/131 koní, dokáže akcelerovat z nuly na stovku za 4,4 sekundy a dosáhnout nejvyšší rychlosti 250 km/h při kombinované spotřebě jen 2,5 l/100 km.

taška na místě

5. bod je novinkou. A nepochází od Němců. Francouzi totiž do BMW i8 šijí soupravu zavazadel. Kouzlo je nejen v tom, že velikostně jsou na míru kabině a zavazadlovému prostoru. Ale také v materiálu. Budou totiž také z karbonových vláken, vetkaných do speciálního textilu. Důvod: lehkost.

složená taškaV kolekci jsou dvě cestovní tašky, aktovka a pouzdro na oblek. Kostkovaný vzor Damier doplní laserem vypálená signatura Louis Vuitton.

příruční tašky, aktovka a vak na oblek

Pěkná je nejen vizáž, ale i cena. Například model s ručními uchy a ramenním popruhem stojí v přepočtu 130 000 Kč. Vak na oblek (leží vpravo dole) bude stát přes 40 000 Kč, zatímco pevná aktovka Business Case i8 (vlevo dole), úschovna například na notebook, vyjde na nejméně 125 000 Kč.

Více se tímto modelem bude zabývat příští vydání časopisu FC, které si lze nechat zaslat po vyplnění údajů zde.

-cas-, foto: BMW Group

 

- Reklama 5 -