Astronomické příjmy jednotlivců v MLM: Kolik vydělávají ti nejlepší

Na jakém produktu se dá v obchodě vydělat nejvíc peněz, co myslíte?

Nechávám Vás trochu přemýšlet…

Jste připraveni být zaskočeni?

V přímém obchodě, v modelu multilevelového marketingu, jsou tou komoditou kávy a čaje. Stovku nejvíce vydělávajících osob světa totiž vede 41letý Holton Buggs reprezentující mladou firmu OrganoGold, založenou teprve před 5 lety. Žije v americkém Houstonu, ale obchodní sítě rozprostřel i v Jižní Americe.

Holton Buggs

Do firmy naskočil 29. září 2008 jako její přibližně 7000. distributor. Navzdory 7leté zkušenosti z Amwaye mu trvalo 3 měsíce, než se byznys rozeběhl. Tvrdí, že měl exekuci na krku, 240 000 dolarů sekeru, „špatně jsem spal, jedl, téměř neviděl svou rodinu, ale věřil jsem, že těmi 90 dny zlomím budoucnost.“ 

V roce 2013 vydělal na provizích 15 600 000 dolarů, tedy 314,06 milionů Kč, což rozpočteno na 12 měsíců dělá průměrný měsíční příjem 1,3 milionu dolarů a 26,17 milionu Kč. Ano, skoro milion denně na kávě a čaji. Zakladatel firmy, Filipínec Bernie Chua, z něj udělal viceprezidenta pro mezinárodní prodej.

„Multilevel musíte dělat s takovým produktem, který může potřebovat každý.“ Aleš Buksa, FC Workshop

Rayne Ho a Angela Liew

O bohatnutí nejbohatšího muže multilevelu na světě jsme psali zde. Daleko zajímavější je ale pozorovat „řadové“ obchodníky. Ohromnou sílu 1) asijského trhu a 2) práce v páru prokázali Angela Liew a Ryane Ho. Nejsou to manželé ani spolu nechodí, jsou to pouze obchodní partneři, které spojil osud. Angela dlouhých sedmnáct let podnikala v oděvním průmyslu. Pak potkala Malajsijce Ryana, který přišel do Singapuru studovat. Jako absolvent se tři roky plácal po neuspokojivých zaměstnáních a poté zkoušel podnikat. Oba, svým způsobem unaveni, se rozhodli pro společný nový směr a na plný úvazek začali prodávat výživu Nu Skin Enterprises. Kombinací obchodní zkušenosti a avantgardního přístupu jako první dosáhli měsíční provize 5 milionů dolarů a jako doposud jediní v historii firmy obdrželi měsíční provizi více než 20 milionů dolarů. Když se jich ptáte na recept takového úspěchu, říkají dvě slova: „Prostě makejte.“

„V době, kdy lidé stojí frontu na pracovní i životní příležitost, držíme v ruce svoje i jejich řešení.“ Angela Liew

Samozřejmě oběma nahrává doba a velký zájem o zdravý životní styl. Ostatně ve stovce nejvíce vydělávajících osob MLM na světě má NuSkin a Herbalife téměř čtvrtinu zástupců. Zajímá Vás pořadí astronomických příjmů TOP 10?