Aston Martin na míru v ceně nové Octavie. Ale pro děti

- Reklama -

Okamžitě jdu vrátit rodný list a žádat o jeho přepsání. Jsem ročník 2004 – a basta. JÁ CHCI BÝT DÍTĚ! A děsně žárlím na všechny současné mrňouse!

Britská divize Aston Martin Heritage začala v dealerství Nicholas Mee & Co. v Londýně nabízet kabriolet Aston Martin DB Junior, bezvadnou republiku DB Convertible z roku 1960, jen scvrknutou do velikosti pro děti. Aby malý frajer ve věku do 10 let dosáhl na pedály a volant, je karoserie dlouhá 2,5 metru a široká fous přes metr. Navíc jsou všechny ovládací prvky stavitelné na výšku.

DB Convertible Junior

Žádné šlapadlo! Žádná elektřina! Vzduchem chlazený 1,1litrový benzinový metr dokáže vyrobit ve městě zakázanou rychlost. Omezovač zastavuje na maximální hodnotě 74 km/h. Převodovka je třístupňová automatická, náhon na zadní kola a kotoučové brzdy jsou závodní, Brembo, navíc zavěšené na skutečných zdvojených lichoběžníkových ramenou s vinutými pružinami a tlumiči. Oh, znalec zaplesá. Tuhle klasiku si musíte užít na minutovém videu.

Interiér může být z vinylu nebo kůže, individualizace na míru zahrnuje vzorník 1000 barev laku. V limitované edici nechybí funkční světla, klakson, blinkry a elektrický startér na klíček. Dřevěného volantu se za dobré pololetní vízo dá chytit za 16 500 liber, tedy 550 000 Kč. No, nová Octavia Combi Ambition…

Poprvé mě štve, že nejsem dítě až tohoto tisíciletí.

Petr Casanova, foto: Aston Martin Heritage

Předplatitele časopisu FC z řad dospělých snad uklidní v novém vydání F-Type Coupé, nejdynamičtější, nejpodmanivější a nejpevnější vůz, jaký kdy vznikl v Jaguaru. No, ale na tohohle Astona asi fakt nemá.