Porsche nabídne nové divadlo se střechou

- Reklama -

Někdy je lepší v novém autě jezdit. A někdy ho sledovat z vlastního vozu, jak Vás míjí. Design totiž v některých případech umí přebít jízdní schopnosti, a potom bývá lepší se na auto spíše dívat. Kam se zařadí 7. generace Porsche 911, a to v provedení Targa?

Je to vlastně kupé-kabriolet s velkým zadním oknem. V letním sestřihu vypadá, jako by se kabinou prohnal boční uragán a vzal od palubky k opěrce okna i střechu. Vedle uší řidiče totiž stoupá ochranný rám, který za zády posádky nese velké okno. Jakmile si řidič usmyslí jet bez střechy, nadzvedne tento panel. Střecha se uloží pod okno, které se následně opět zaklapne do původní polohy. Porsche si tuto fintu nechalo patentovat.

Bude to zase nové osvěžující divadlo na parkovištích. Například v roce 1965 si o takovém mechanismu museli řidiči nechat zdát, střechu museli pěkně odmontovat ručně. Jak se jinak designově změnila doba oproti roku 1965, můžete posoudit při porovnání obou fotografií. Najdete 10 rozdílů? A která Targa se Vám líbila více?

P. S.: V časopise FC jsme projeli Porsche Panamera Turbo S Executive.

-cas-