Jedna z nás: Jak jednoduše začala podnikat maminka na mateřské

- Reklama -

Komunita portálu FirstClass.cz zahrnuje asi 32 000 lidí, kteří buď vydělávají, nebo cesty k výdělku hledají. Někdo má cestu trnitější. Pro každého ale cesta existuje, jen ji najít. Našla ji i tato mladá dáma, Monika Fleischmannová.

Byla zvyklá žít v pohybu. Deset let atletika, sedm let extraliga florbalu. Jenže pozice televizní reportérky na Primě, která je stále na telefonu, jí vzala čas i aktivity. Budujete-li kariéru, stane se to. Monika na tři roky sport vysadila, pak ještě otěhotněla. A poznala, co je to nemít babičku na hlídání. Na fitko mohla tuplem zapomenout. Jak byste přijali fakt, že příštích několik let máte utrum?

Monika to nepřijala. V problému se rozhodla najít příležitost. Jistěže ji našla. Protože tento problém nemá sama. „Kdo nemá dost volného času nebo myšlenek po práci ještě někam chodit, ten cvičí doma. Tam mu ale chybí kontrola trenéra. Může cvičit podle hromady DVD, jenže nahrávky jsou stereotypní.“ A vznikl nápad: být ve cvičebně, se svým koučem, a přitom doma. Že je to nemožné? Kdepak, nic není nemožné. Řešení bylo formou videokonference. Telemostu. Zkrátka po internetu.

„Myšlení je nejtěžší práce, jaká existuje. To je pravděpodobně důvod, proč tak málo lidí myslí.“ Henry Ford

Pohled shora

Ve světě už tento koncept domácího cvičení existuje – online fitness. Monika neočekávala velký byznys, protože si myslela, že řeší jen problém několika lenochů a maminek na mateřské, které nevzdaly svou figuru. Jenže zapomněla:

1) že po internetu začnou cvičit i lidé na cestách. Obchodní cestující v jakémkoli hotelu, třeba i v jiném časovém pásmu, kteří chtějí živý kontakt s trenérem. Nebo spořádané manželky, které se obětují rodině a jedou na chalupu, nebo z jakéhokoli jiného důvodu se nestihnou/nemohou dostavit do fitcentra.

2) že se přidají lidé, kteří v dosahu nemají žádné fitcentrum, zato síť je všude.

3) že tak začnou cvičit všichni, kdo se (zatím) stydí ukazovat postavu.

„Rád cvičím. Protože bolest je slabost opouštějící tělo.“ Arnold Schwarzenegger

Oproti instruktážním DVD cvičíte živě, stále se stejným lektorem, kterého znáte, přitom rozmanitě, a přesný čas Vás nutí neokládat a cvičit na čas. „Nechala jsem si zjistit, že alespoň třikrát v týdnu cvičí jen 5 procent populace. Dalších 15 procent by se hýbat chtělo, ale… a začínají výmluvy. Z těch, kteří cvičí doma, navíc velká část cvičí špatně. Takže maká a nevidí  výsledky,“ říká Monika Fleischmannová, která před týdnem spustila čtyři lekce denně – kdo je nestíhá živě, přehrává si je z videoarchivu. Ale to už pochopitelně není ono, to už je jako z DVD.

Pro maminky na mateřské je domácí cvičení velká výhoda. Od povinností se utrhnou jen na čistých 50 minut, právě tak dlouhá je lekce. Podstatná je i finanční úspora – při měsíční permanentce platí jen 8 Kč na den! Za tolik nekoupíte ani jízdenku nebo benzin do auta, když chcete dojet do fitka. Platí se také bez nutnosti opustit byt, onlinebankingem, obratem dostáváte přístupové kódy na připojení přes počítač odkudkoli na světě, kde je k dispozici internet.

Říkáte si: Není to nic těžkého? Také bych to býval dokázal?

Jistěže, vymyslet podnikání není těžké. Všechno je o přeměně nápadu ve skutečnost. Další čtenáře, kteří chytají život za pačesy, ukazuje naše speciální rubrika Zeď činů v každém vydání časopisu FC. Objednat lze pouze zde.

© Petr Casanova, foto: Online Fitness