Jak pan Bohatý používá mobil

Nalijme si čistého vína – k čemu a komu slouží mobil? Pokud se domníváte, že k volání a Vám, ponechám Vás iluzi. Žijeme v komerčním, ne v dobročinném světě.

Předně, mobil ve vyspělých zemích pomáhá k mapování pohybu osob, protože má mimo jiné GPS lokátor. Pro vyšetřrní bombového útoku v Bostonu federální složky neřešily v první řadě výslechy svědků a záznamy pouličních kamer. Prvně si od operátorů vyžádaly přehled telefonních čísel, která se v daný čas pohybovala u místa činu. S čísly měly jména, historii volání a textových zpráv. Pachatele znaly do 48 hodin a pomocí zaměření byl na mušce v řádu dnů. Proto jsou tak vítány mobilní aplikace a sociální sítě, které své uživatele nutí zapínat si GPS stopování.

Ve druhé řadě, mobil je obchod. Každý jsme číslo k prodeji. Diskrétní se označují ty instituce, které diskrétně (bez ohledu na smlouvy či zákon o ochranně osobních údajů) prodávají ten nejcennější osobní údaj – Vaše mobilní číslo. A nejde o to, že Vás někdo nežádoucí může již navždy opruzovat a stalkovat. Dostane-li se číslo do zlých rukou, zjistí, že ona osoba s vysokým příjmem často volá jinému číslu, o které má strach. Najít, kde se daná milovaná bytost (dítě) momentálně vyskytuje, mj. pomocí zaměření, je jednoduchý úkol pro schopného vyděrače a únosce.

Sečteno, podtrženo, Pan Nejbohatší spíše nepoužívá osobní telefon, Pan Bohatý ano, ale bez GPS zaměření. Pan Nejbohatší má místo mobilů asistenta, který za něj přijímá a vyřizuje. Pan Chudý žije v iluzi, že bez mobilu nelze existovat, proto musí být stále online a přijímat veškeré telefonické spamy (nevyžádané hovory).

Budiž. Pan Bohatý, pokud již musí mobil používat, používá jej takto:

Je to záznamník

Nejdražší komoditou v životě je čas. Každý – Bill Gates, Vy i já – máme 24 hodin denně. Dosahujeme-li odlišných výsledků, pak stejný čas využíváme jinak. Mobil má čas přinášet, ne brát. Udělejte si statistiku, kolik hovorů denně bylo nezbytných pro okamžité přijetí. Průměr je cca 10 %. Ano, 9 z 10 hovorů ihned brát nemusíte, nehoří. Pan Bohatý proto zvedá telefon tehdy, kdy se to hodí JEMU, ne jiným.

Mobil se stává jeho partnerem až v určitý čas. Pak ho na displeji zajímá seznam nepřijatých hovorů. Vyřizuje je jako maily – jeden po druhém, pokud možno bez přestávky. Jakákoli sériová činnost je rychlejší. Vždy přirozeně chvátáme, když máme ještě horu „čekajících“ v řadě. Nestrpíme žádnou omáčku, rovnou k věci.

Filtr pro důležité

Je pro Vás důležitým KAŽDÝ, kdo zavolá? Pro Pana Bohatého ne. Má nastavený filtr volání pro rodinu a nejbližší spolupracovníky. Filtr vyjadřuje žebříček hodnot. Schválení lidé se dovolají, zpravidla již vědí, že Pana Bohatého nemají zatěžovat prkotinami. Kdokoli jiný s velmi důležitým vzkazem, filtrem nepřipuštěný, musí mít dostatečné IQ na to, aby poslal na displej Pana Bohatého zdůrazňující esemesku.

Nástroj zhodnocení času

Mnozí Páni Bohatí, kterým se provoláte i přes filtr (ustavičným voláním vzbuzujete dojem, že se někomu blízkému něco stalo, omdlel na ulici atd.), Vám obvykle ihned sdělí svůj ceník času. Dávají férovou cenu, v zahraničí okolo 5000 eur na 10 minut. Po uhrazení této ceny se s Panem Bohatým smíte bavit. Zdarma si nedá krást čas. Nebo se během vyzvánění ozve nahraný vzkaz místo písničky: „Voláte na placené číslo se sazbou XY za minutu. Pokračováním ve volání tuto cenu akceptujete.“

Dle globálního průzkumu jen 7 % osob používá mobil efektivně, bez marnění času. Paušály několikahodinového volání zdarma jsou stvořené pro Pana Chudého. Jen on si může dovolit tolik hodin provolat, než aby se věnoval užitečnějším činnostem.

Více triků, mimo jiné jak kupovat letenky za nižší cenu, než jakou Vám vnucují letecké společnosti, poskytujeme předplatitelům v rámci časopisu FC.

Petr Casanova

Foto: Vertu Signature Precious, 130 x 42 x 13 mm, 214 g, butik v Pařížské 8, Praha 1