Jak se miliony přehazují lopatou…

Jak již víte, nové vydání časopisu FC přináší svým předplatitelům na obálce speciální zlatou rybu. To proto, aby se Vám v novém roce splnilo Vaše přání. Jaká bývají?

Kdo nemá peněz dost, přeje si jich obvykle vydělat víc. Budiž, to již radíme v časopise.

Kdo jich má nadbytek, stýská si, že neví, co s nimi. Budiž, i pro něj máme inspirace na investování do zajímavých start-upů našich čtenářů.

Co když ale investovat nechce? Co když se touží, připusťme to, s penězi jen mazlit?

Byli bychom špatný FirstClass.cz, kdybychom neměli řešení i pro tento případ. Nuže…

Máte-li cennosti, které mají nenápadně zmizet před světem, hodí se bankovní sejf. Ve švýcarské Basileji je na prodej původní trezor z bývalé Schweizer Volksbank, jedna z nejlepších ručních prací zkraje 20. století. Zásuvky a zámky vracejí jeho uživatele do tradičních dob oceli, mosazi a mramoru. Nicméně to není v tomto bodě až tak zajímavé.

Tak jako se u auta musí zjistit objem palivové nádrže, dělá se to u sejfu. Švýcaři zjistili, že tento je dimenzován na 8 milionů švýcarských pěticentů, jinak také na 15 tun peněz.

Ptáte se, jak? Banka nechala boxy zaplnit mincemi, pak je vyprázdnit na podlahu…

… a několika spolehlivým pracovníkům dopřát exkluzivní příležitost vykoupat se v nich, jako strýček Skrblík v disneyovce. A pak přišla na řadu lopata…

Nevím, jak Vy, já nerad odhazuji sníh. Ale až napadne, nezapomenu na zvuk z videa:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=51Lbo1d3KDw[/youtube]

Jó, to by bylo jiné odhazováníčko… To bychom si i rádi přivstali… Ale nakonec, co Vy víte? Jednou třeba lopatu na peníze potřebovat budete. Mimochodem, na podlaze bylo pouhých 400 000 švýcarských franků. To je podle dnešního kurzu 8,907 milionu Kč.

Není to tak nedosažitelný pocit, že?

P.S.: Více o tom, jak peníze vydělat i jaké start-upy stojí za investici, čtěte průběžně v časopise FC. Vychází v tištěné podobě (poštovné v rámci České republiky hradíme my), nebo elektronické (pro čtenáře v zahraničí, možnost stažení kdekoli na světě).

Petr Casanova