Tryskový šílenec letěl sedm minut po boku osobního letadla. Co vymyslí příště?

Představte si, že letíte v letadle, znuděně koukáte okénkem a náhle kolem proletí muž. Ne, žádný Pan Tau na křídle! Právě to zažili pasažéři historického letadla Breitling Douglas DC-3 z roku 1940 při přeletu Lucernského jezera ve Švýcarsku. Souběžně s letadlem vykonal 7minutové vzdušné akvabely známý dobrodruh Yves Rossy, známý jako Tryskový muž (Jetman), na vlastních křídlech…
Ťukáte si na čelo – vlastní křídla? Třiapadesátiletý bývalý vojenský švýcarský pilot Rossy si vyrobil kevlarová křídla se čtyřmi tryskovými motory. S plnou palivovou nádrží váží 60 kilogramů. Jako by měl na zádech průměrnou ženu. Oblečený do ohnivzdorného oděvu se už vrhal střemhlav do amerického Grand Canyonu, překonal Alpy i La Manche, letěl souběžně s letkou proudových jetů. Nyní poprvé provokoval po boku osobního letadla. Pozorovatelé tvrdí, že Rossyho shodil vrtulník z výšky asi 1800 metrů nad Lucernským jezerem, kdy poblíž prolétal Douglas DC-3. Novodobý Ikarus na křídlech slétl do jeho cestovní hladiny asi 1,3 kilometru a poté s letadlem držel krok rychlostí kolem 200 km/h. Když mu došlo palivo, přistál na padáku na letišti Buochs, vzdáleném od Lucernu asi 55 km.
http://www.youtube.com/watch?v=5tCAloErsMY
Logo Breitling, shodné na trupu letadla i Rossyho křídlech, naznačuje, že kuriózní kousek financovala švýcarská hodinářská manufaktura, která vyrábí COSC certifikované chronometry se zaměřením na letce. Její hodinky nosí například John Travolta, který má pilotní zkoušky, letadlo i přistávací pruh za vlastním domem.