Edox Grand Ocean Cape Horn 5, jediné hodinky ze série v Česku

Rodinný švýcarský výrobce hodinek značky Edox s více než stodvacetipětiletou tradicí zaslal do České republiky sběratelsky zajímavý model Edox Grand Ocean Cape Horn 5 s pětiminutovou repeticí. Pro celý svět bylo vyrobeno pouhých 30 kusů, rodinné hodinářské a klenotnictví Altman je zmocněno nabídnout k prodeji jeden z nich, a to s pořadovým číslem 10 v limitované edici. Cena modelu Edox Grand Ocean Cape Horn 5 Minute Repeater je 348 550 Kč a rezervovat si je lze na telefonním čísle 777 072 654.

Edox Grand Ocean Cape Horn 5 získal jméno od nejjižnějšího mysu amerického kontinentu, Mysu Horn. Rytinu právě zmíněného mysu najdete na zadním víčku hodinek společně s průhledem na setrvačku. Ta pracuje na 4Hz frekvenci a náleží základnímu kalibru ETA 2892-A2 s automatickým nátahem. Model s průměrem 45 mm je v provedení z nerez oceli na koženém řemínku, skeletonový číselník zakrývá safírové sklíčko.

Pětiminutová repetice (na pozici 8) je akustická komplikace, jenž má za úkol na vyžádání signalizovat hodinové a pětiminutové intervaly. Pokud tedy například v noci chcete znát čas přesný čas, stačí stisknout tlačítko a strojek nejprve odbije počet hodin a poté postupně počet uplynulých pětiminutových etap.

Prohlédnout a zakoupit model Edox Grand Ocean Cape Horn 5 je možné na jediném místě v Česku, a to na Václavském náměstí 28 v Praze 1. www.altman.cz