Šokující Vánoce na letišti: nízkonákladová aerolinka ukázalu světu rozdílový marketing

- Reklama 4 -

Časopis FC pravidelně oceňuje firmy za počiny, které vedou nejen k větším obchodním obratům, ale i k trvalé přízni zákazníků. Natáhnout klienta umí kdejaký vůl, ale získat si ho navždy umí jen opravdová esa – nemluvě o tom, že finančně to často vyjde téměř stejně, ne-li ve prospěch upřímné pomoci. Tentokrát stojí za inspiraci zámořská firma.

Druhý největší letecký přepravce v Kanadě, WestJet, připravil svým klientům šokující předčasné Vánoce. Představte si, že jste si mohli přát cokoli. Dostali jste to. Vtip byl v tom, že jste nepostřehli jakýkoli záměr. Celkem 354 osob má naprosto vyražený dech.

V odletových halách letišť v Torontu a Hamiltonu si společnost nejprve počkala, až si cestující nascanují palubní vstupenky. Poté – se znalostí křestních jmen – je za pomoci 19 skrytých kamer sledovala, jak se blíží k reklamnímu panelu. Z něj překvapené malé pasažéry oslovil Santa Claus jménem! A nejen to, ptal se jich, co si oni i rodiče přejí k Vánocům. Ačkoli vše vypadalo jako žertovný rozhovor – už tak unikátní tím, že přes obrazovku byl živý –, nahrával se na záznam a asistenti v zázemí rovnou vypisovali a párovali objednávky. 150 běžců v Calgary ihned spěchalo do dvou obchodních domů nakoupit vyžádané hračky, tablety, kamery, ponožky, spodní prádlo i snowboard, než nic netušící lidé sednou v Calgary. Stihnout se muselo i zabalení s uvedením jmenovek.

Když pak unavení pasažéři, kteří dávno celou show vypustili z hlavy, čekali u karuselu na svá zavazadla, málem jim vypadly oči z důlků. Na pás vyjely všechny objednávky – včetně velké televize. Na průběh celého „zázraku“ se stojí za to podívat na videu:

The YouTube ID of zIEIvi2MuEk#t=271 is invalid.

Upřímně, takové gesto si zaslouží obrovské ocenění – bez ohledu na reklamu, jakou si firma virálně obstarala. Péefky či láhev poštou umí poslat kdekdo a bývají to vyhozené náklady. Ale zapsat se navždy do vzpomínek klienta, to je vskutku rozdílový marketing.

Petr Casanova

Foto: WestJet

- Reklama 5 -