Nové Audi do města. Navrhl ho Marťan?

Pokud je pravda, že jsou mezi námi mimozemšťané, jedním z nich by mohl být určitě návrhář nového Audi. Model Urban Concept je ultralehký vůz s uspořádáním interiéru 1+1, který je dimenzován do přeplněných městských ulic. Audi samo přiznává, že technickou studii nelze vtěsnat do žádné z konvenčních kategorií. Audi urban concept totiž kombinuje prvky závodního vozu, roadsteru, zábavného automobilu a městského vozu. A podle nás také létajícího talíře UFO. Právě tak jsme na něj zprvu zírali…

Studie Audi urban concept nevychází z žádného dosavadního modelu. Návrhář měl za úkol dodržet principy lehké konstrukce, efektivity a downsizingu. Výsledkem je koncepční vůz bez zbytečného kila navíc, jehož účelem je koncentrace na samotnou podstatu sportovní jízdy. Velmi výrazná jsou volně stojící kola, obklopená ochrannými panely s blikajícími pásy diod LED.

Uvnitř je prostor pro dvě osoby, které sedí ve sportovní nízké poloze v mírně stupňovitém uspořádání. Co ultramalému prostoru přičítá body: Řidič si může přizpůsobit polohu volantu a pedálů vlastní postavě. První marťanský výraz získá nový majitel v okamžiku, kdy mu prodejce vysvětlí, že do vozu se nastupuje vzadu výklopným víkem. Střechu lze otevřít jejím posunutím dozadu.

Faktem je, že se designér vypořádal s vahou. Interiér je vyroben z uhlíkového kompozitu, který nese spodní rámy obou sedadel. Audi urban concept jezdí na kolech s průměrem ráfku 21 palců. Pohon obstarávají dva elektromotory e-tron, které slibují intenzivní zrychlení. Zdrojem energie je lithium-iontový akumulátor, vhodný pro delší vyjížďky po městě.

Má ale opravdu takto vypadat naše budoucnost?