O krásném rodinném hotelu, který děti „ze závažného důvodu“ nedoporučují

- Reklama 4 -

Zasloužím si odpočinek, řekl jsem si a vyrazil do Reiters. Znáte?

Soustava rodinných hotelů v tzv. „Thermenlandu“, jak Rakušané nazývají region termálních pramenů asi hodinu jižně za Vídní. Má dvě výhody:

1) Dostupnost pro Čechy. Z Prahy čtyři hodiny autem.

2) Vysoký rakouský standard. Co to znamená?

Mnozí hoteliéři v Česku i méně vyspělé exotice přeceňují své služby. Domnívají se, že na pět hvězd spíše nalákají bonitní klienty, ale stane se opak – bonitní klienty pak zklamou, ba naštvou nedostatečnou službou. Rakušané naopak záměrně downgradují. Hotel se čtyřmi hvězdami snáze přitáhne rodiny ochotné platit méně a následně je šokuje pětihvězdičkovou kvalitou produktů a služeb. Takový hotel sice na osobu vydělá méně, ale má postaráno o tzv. repeaters, neustále se vracející hosty, a hlavně má neustále plno. Co konkrétně znamená čtyřhvězda v Rakousku?

Letecký pohled

Aquapark s termální vodou

V Reiters platíte 720 eur za 4 noci. To je v přepočtu necelých 5000 Kč za noc. Zdánlivě hodně. Ale není to cena za osobu, nýbrž za pokoj. Tedy za dva dospělé a dítě dohromady. Navíc součástí hotelu je velký aquapark se čtrnácti termálními bazény (nejsou vyhřívané, ale napouštěné dvěma termálními a léčivými prameny). Velikostí se blíží největšímu aquaparku v ČR s tím rozdílem, že v čestlickém Aquapalace Praha požadují po rodině za 3 hodiny 1399 Kč, zatímco v Reiters má rodina termální aquapark k dispozici od rána do noci, a to v ceně pobytu. V saunovém světě Vás nikdo časově neomezuje a nikdo si nedovolí účtovat Vám příplatky za použití ručníku a další samozřejmosti, jako se to bohužel děje v Čestlicích.

Plnější než plná penze

Reiters mají pro mě nepochopitelnou cenovou politiku, vychází mi, že pokud na pobytu hosta vydělají, pak úplné minimum. V ceně pobytu je totiž i strava. Ne jen snídaně. Ne jen polopenze. Rakušané tomu říkají „Vollpension“, ale „plná penze“ to také není. Ke snídaním, obědům a večeřím se totiž přidává ještě odpolední coffee break, který ovšem trvá dvě a půl hodiny a nabízí panonské domácí zákusky. V Rakousku neznám  rodinný hotel, který by nabízel takový poměr ceny a kvality, tolik přidaných hodnot v tak nízké ceně.

Restaurace

Čip na vše

Reiters jsou ale především služby a komfort. Příklad: Sice tu nevidím žádné vozíčkáře, ale hotel je na ně perfektně připraven. Široké jsou chodby, bezbariérové i toalety na pokoji. Ačkoli je resort rozsáhlý a členitý, vozíčkář nemusí překonávat jediný schod a z pokoje se dostane až k bazénu, kde ho plošina ještě snese do vody. Cestou se nemusí vytahovat na žádné dveře, všechny mají fotobuňky. A když některé přesto vyžadují otevření (kvůli dětem, které nesmějí například do posilovny, do nudistické části atd.), stačí ke zdi přiložit náramek s čipem, který na recepci dostane každý host, a dveře se samy otevřou. Ostatně u čipu se zastavím.

- Reklama 5 -