4 kroky, jak se vypořádat se špatnými šéfy

Základní pojmy: Špatný šéf = bacil. Váš postup = lék. Podle toho k oběma přistupujte. Upozornění: Před zbrklým postupem si nejprve přečtěte tento příbalový leták. Jakékoli ukvapené jednání by mohlo mít nežádoucí účinky.

Předně, žádné drama. Asi všichni jsme zažili špatné šéfy, kteří nás přiváděli k nepříčetnosti, dokud jsme nenašli způsob, jak s nimi vyjít. Či dokud neodešli. Nebo dokud jsme neodešli my. Třetí varianta je, z mnoha důvodů, poslední možnost, pokud se šéf nezlepší. Nejdříve si položme 3 důležité otázky: Jak zlé to je? Dokážu s tím žít dál? Může se to změnit v krátkodobém výhledu?

Jestli se nehodláte smířit s tím, co a hlavně jak šéf dělá, a nevěříte ve změnu, zkuste následující 4 postupné kroky. Určitě neseďte nečinně a nedoufejte v zázrak. V zaměstnání se špatná situace sama nezmění. Leda jen k horšímu.

hranice

1. Ozvěte se

Je šokující, kolik lidí jen sedí a tiše toleruje útočné chování. Pokud čelíte nevhodně postupujícímu šéfovi či dokonce tyranovi, použijte ústa a řekněte mu zcela konkrétně, co v jeho chování Vás zraňuje, ponižuje nebo je Vám nepříjemné. Řekněte mu, že se Vám tohle chování nelíbí, a ve vší slušnosti ho požádejte, zda by s tím mohl přestat a přistupovat k Vám s respektem.

A čekejte na jeho odpověď. Nemyslím jen slovní, ale změnu v chování.

Ptáte se, proč takto postupovat? Protože na vyšších pozicích by měli sedět lidé se spolknutým egem. Jen ti jsou schopni poslouchat majitele a svým způsobem i své podřízené. Moudrý šéf ví, že ani on není dokonalý a jeho pohled na věc jediný správný. Jedině pak může firmu inovovat a posouvat, což je jeho úkol. Firmu inovuje a posouvá tehdy, když správně motivuje své podřízené k vymýšlení a uskutečňování schválených nápadů. Protože ale každý podřízený je jinak povahově nastavený, musí mít šéf cit pro člověka, aby ho motivoval správně. Někomu stačí ocenění slovem, jinému penězi. Na někoho je nutné křičet, jiný se po řevu rozsype. Šéf to nemá lehké, o to spíše potřebuje od lidí zpětnou vazbu, aby pochopil, že se nechová produktivně.

Jestliže jeho první reakcí na Vaši stížnost je křik nebo dokonce vyhrožování výpovědí, není to šéf na správném místě, protože 1) není schopen potlačit své ego, 2) mentálně zneužívá své vyšší postavení tehdy, kdy nesvede oponovat a Vy ho svými argumenty převyšujete. Tohle je o něm zatraceně dobré vědět.

Nebuďte překvapeni, když se po Vaší výtce uzavře do ulity, přemýšlí o Vašich slovech a potom se skutečně změní. Možná dokonce přijde s bonboniérou a omluvou. Pak je to šéf, který stojí za to už jako člověk. Pokud ne, volte krok 2.