Nejbohatší muž v multilevelu bohatne nejrychleji ze všech miliardářů

- Reklama -

Multilevelový marketing je fackován ze všech stran. Prý je to jen bublina a v praxi nefunguje tak, jak se říká. Existuje ale přinejmenším jeden muž, který tento názor vyvrací. Beze slov. Pouhými čísly. Jmenuje se Richard DeVos.

Zakladatel multilevelové epidemie Amway má totiž ze všech osob na světě, které kontrolují alespoň 6 miliard dolarů (v přepočtu na české koruny 122 miliard), nejrychleji narůstající majetek v roce 2014. Letos DeVos stačil rozšířit své celkové investiční jmění už o 40,1 procenta, což v penězích představují zbohatnutí o 2,6 miliardy dolarů. To je o 52,86 miliardy Kč.

S výraznou ztrátou jsou za ním další multimiliardáři. O více než 10 procent stačili rozšířit své jmění jen čtyři z nich: všichni se pohybují v technologiích. Elon Musk, tvůrce prvních sportovních elektromobilů, navýšil za prvních 36 dnů nového roku svůj majetek o 15,8 procenta (1,3 miliardy dolarů), Dustin Moskovitz a Mark Zuckerberg, spoluzakladatelé Facebooku, o 14,6 procenta (1 miliarda dolarů), respektive o 14 procent (3,5 miliardy dolarů), a jediným Evropanem mezi všemi Američany je Francouz Xavier Niel, jehož majetek od 1. ledna díky telekomunikacím narostl o 13,5 procenta (933 milionů dolarů).

Podrobný žebříček 200 nejbohatších osob přinášíme v časopise FC.

Jak tvrdý/snadný byznys multilevelový marketing je, hovoří Roman Hassmann z Amway a Aleš Buksa z LR na videu zde.

-cas-