30 návyků, které zjednodušují a zefektivňují život

Také si myslela, že všechno to jsou takové maličkosti, že nebudou hrát roli. Jenže detaily tvoří celek. A změnily i život Lorně Jane Clarkson, zajímavé a úspěšné Australance.
- Reklama 4 -

Vědělo to už mnoho lidí před Lornou…

Rakouský filozof počátku 20. století Ludwig Josef Johann Wittgenstein pravil: „Cesta k úspěchu je v zásadě jednoduchá, to jen my si ji ztěžujeme. Nejdůležitější patníky přehlížíme, protože se nám zdají příliš obyčejné.“

Richard Branson, dyslektik, který se stal šestým nejbohatším v Anglii, dokonce řekl: „Za úspěchem není nic velkého. A pokud ano, jedině VELKÉ zjednodušení života. Protože jen zjednodušení života přidává lidem efektivitu a ubírá stres. Než jsem pochopil, jak zjednodušit život jiným, zkoušel jsem to u sebe. Se zjednodušením jsem nabyl klid, energii a štěstí.“

Chcete také jednodušší život?

Lorna

Lorna Jane Clarkson, dnes jedna z nejbohatších Australanek, byla ještě před dvaceti lety řadovou zubařkou. Bydlela v malém bytě, odbavila jednoho pacienta v průměru za 25 minut a musela k tomu pokaždé použít své ruce a vlastní práci.

Dnes má nejdražší dům v zemi, prodá jeden svůj produkt za 23 sekund, aniž by vůbec přiložila ruku k dílu. Pracují za ni druzí. Dříve měla průměrný plat, dnes činí výnosy její firmy v přepočtu 2 miliardy Kč ročně. (Její příběh jste mohli číst zde).

To nejdůležitější k uvědomění: NENARODILA se se stříbrnou lžičkou v ústech. Nestala se úspěšnou jen tak. Změnila svůj život tím, že prostě změnila přístup. Myšlení. Své každodenní návyky. „Všechny uvedené změny mi větší nebo menší měrou pomohly zjednodušit život,“ svěřuje se.

Lorna při natáčení

Šlo o změny v takových detailech, že většině z nás přijdou příliš obyčejné a nepodstatné, takže nad nimi ohrneme nos, mávneme rukou a nezkusíme je. Říkáme si: Tohle přece nemůže hrát roli, za úspěchem musí být něco většího, velkolepějšího… „Ne, za úspěchem není Bůh, Štěstěna, Náhoda, Osud. Tedy, pokud to nemáte jako já: Bůh je moje víra v sebe, Štěstěna je moje pozitivní myšlení, Náhoda je moje schopnost odkrývat příležitosti tam, kde jiní vidí jen marasmus a problémy, a Osud je moje vůle a vytrvat dojít si pro výsledek,“ odkrývá Lorna zásady úspěšných lidí, které pravidelně připomínáme a objasňujeme v magazínu FC.

Lorna Jane Clarkson nám popíše 30 MALÝCH každodenních změn, které ale v dlouhodobém pohledu působí VELKOU životní změnu.

Pro jejich výčet obraťte, prosím, na 2. stránku…

- Reklama 5 -